Premier „wierzy” i „jest przekonany” do szczepionki na koronawirusa

Paweł Skutecki2 grudnia, 202013 min

Jestem przekonany, że szczepionka na COVID-19 została przebadana w najlepszych laboratoriach świata – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem, szczepionka jest najlepszym narzędziem do powrotu do normalności.

Premier podczas internetowej sesji pytań i odpowiedzi nawiązał m.in. do kwestii szczepień na COVID-19. Jak zaznaczył, „po 20 stycznia może już będą pierwsze szczepionki dla medyków przynajmniej”. „W lutym – może pierwsze szczepionki dla osób starszych, bo to oni są narażeni przede wszystkim na niebezpieczeństwo” – wskazał.Morawiecki zapewnił, że szczepionki będą absolutnie dobrowolne i darmowe. Odpowiadając na wątpliwości, co do tempa powstania szczepionki, Morawiecki wyjaśniał, że pracowały nad nią dziesiątki tysięcy światowej klasy naukowców z najlepszych firm.

„80-90 proc. w niektórych krajach europejskich chce się zaszczepić. COVID-19 zmasakrował nasza gospodarkę, zmasakrował dużo bardziej europejską gospodarkę” – podkreślił szef rządu.

Premier apelował, aby nie lekceważyć COVID-19. „Skoro pojawiła się szczepionka, skorzystajmy z tej szczepionki. Ja jestem przekonany, że ona jest przebadana w najlepszych laboratoriach świata. Będzie dostępna dla miliardów ludzi” – powiedział szef rządu.

„Szczepionka jest najlepszym narzędziem do powrotu do normalności” – oświadczył Morawiecki.

Wskazał, że szczepionka, gdy przerwany zostanie łańcuch zakażeń, to także ochrona miejsc pracy. „Nie wahajmy się przed użyciem szczepionki. Bardzo gorąco do tego zachęcam. Wierzę w naukę, wierzę w medycynę opartą o naukę” – mówił szef rządu.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

 • Marcin

  3 grudnia, 2020 at 6:22 am

  „Wiara ” i „przekonania” tego zakłamanego osobnika do mnie nie przemawiają.
  Ciekawe jak jego „wiara i przekonania” mają się do wielu poszkodowanych i okaleczonych szczepionkami
  na „świńską grypę” w Szwecji i Wielkiej Brytanii.
  Tamtą szczepionkę też podobno tworzyli naukowcy.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk