ZagranicaFrancja idzie na wojnę z „islamskim separatyzmem”

Paweł Skutecki2 grudnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin ogłosił w środę wieczorem rozpoczęcie w najbliższych dniach „masowej i bezprecedensowej akcji przeciwko separatyzmowi”, a jej celem ma być „76 meczetów”.

„Zgodnie z moimi instrukcjami służby państwowe rozpoczną masowe i bezprecedensowe działania przeciwko separatyzmowi” – napisał na Twitterze Darmanin. „76 meczetów podejrzanych o separatyzm zostanie sprawdzonych w najbliższych dniach, a te, które będą musiały zostać zamknięte, zostaną zamknięte” – wyjaśnił.

Jak pisze „Le Figaro”, Darmanin wysłał 27 listopada do wszystkich prefektów notę szczegółowo opisującą działania, jakie należy podjąć. W tym dokumencie minister wskazał do sprawdzenia 76 miejsc kultu muzułmańskiego, 16 w regionie paryskim i 60 w pozostałej części Francji.

Spośród tych 76 miejsc 18 miejsc kultu, z których 15 znajduje się na przedmieściach Paryża lub w bezpośrednim sąsiedztwie regionu Ile-de-France, będzie celem „natychmiastowych działań”.

Prezydent Francji Emmanuel Macron na początku listopada oświadczył w brytyjskim dzienniku „Financial Times”, że „Francja walczy z islamistycznym separatyzmem, nigdy z islamem”. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × dwa =