PolskaPolicja zajmuje się sprawą napisu na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski21 listopada, 20202 min

Stołeczna policja zajmuje się sprawą napisu na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej – poinformował w sobotę PAP asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. W nocy z piątku na sobotę pojawiło się na nim hasło: „Aborcja jest OK”.

Jak informowały w sobotę media, w nocy z piątku na sobotę, na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie, ktoś napisał hasło: „Aborcja jest OK”. Sprawą zajęła się już stołeczna policja.

Asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji powiedział PAP, że informację o pomazaniu Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej policjanci otrzymali w nocy.

Dodał, że funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. „Będziemy ustalać tożsamość tej osoby” – zaznaczył Mrozek. Poinformował również, że napis został już usunięty przez zarządcę terenu.

Napis ma związek z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 + 19 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl