PiS może stracić większość sejmową

Karol Kwiatkowski17 listopada, 202013 min

Poseł PiS Lech Kołakowski oświadczył we wtorek, że odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości. Tłumaczył, że powodem jego decyzji jest tzw. „piątka dla zwierząt”, którą nazwał „bublem prawnym”. Zapowiedział powstanie w Sejmie koła poselskiego. „Jest to grupa kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła” – dodał.

Kołakowski poinformował w RMF FM, że we wtorek odchodzi z PiS. Ocenił, że osoby, które także podejmą taką decyzję są bohaterami, dla których sprawy polskiej wsi są ważne. „Jest to grupa kilku osób. Rozmawiamy w tej chwili o nazwie koła, ale decyzje są już podjęte” – powiedział.

„Kluczową przyczyną jest ustawa tzw. piątki dla zwierząt. Nie godzę się z zapisami tej ustawy. Faktycznie to jest bubel prawny” – mówił.

Dopytany, czy w grupie osób, które także planują odejście z PiS jest m.in. b. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział: „Zapraszamy innych parlamentarzystów do wejścia do koła”.

Zapytany z kolei, czy koło, które ma powstać w Sejmie będzie związane z Agrounią, odparł, że będzie to koło skupiające kilku posłów, reprezentujących sprawy polskiej wsi.

Po głosowaniu w Sejmie nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt, zakazującą hodowli na futra i ograniczającą ubój rytualny, 15 posłów klubu PiS – głosujących przeciwko – zostało zawieszonych w prawach członka partii, wśród nich Kołakowski i Ardanowski.

Obecnie klub PiS w Sejmie tworzy 234 posłów.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Marcin

    17 listopada, 2020 at 9:44 am

    Im więcej wioślarzy odejdzie…
    Tym szybciej ta „mroczna galera” się zatrzyma….

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk