Bezstronna policja? 6 do 278

Paweł Skutecki27 października, 202023 min

Policja wprost pokazuje, po czyjej stronie stoi. W sobotę podczas Marszu o Wolność zatrzymano 278 osób. Wczoraj, podczas protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, mimo zamieszek i atakowania policji, zatrzymano osób… sześć. 

Obie manifestacje zgromadziły co najmniej kilkanaście tysięcy osób. Różnica jest taka, że w sobotę było spokojnie, a wczoraj w stronę policjantów leciały kamienie. Wisienką na torcie było wymalowanie sprayem radiowozu wulgarnymi napisami. Policja w sobotę była bezwzględna: w ruch poszedł gaz, kilka godzin kilkuset demonstrantów było zablokowanych, w tym poseł na Sejm RP Grzegorz Braun. Zatrzymano 278 osób, z czego 27 jak przyznaje sama Policja – prewencyjnie. Wylegitymowano 1100 osób, 120 ukarano mandatami, do sądów skierowano 350 wniosków o ukaranie, do inspekcji sanitarnej trafiło ponad 800 statek dotyczących naruszenia obostrzeń sanitarnych. 

A wczoraj? W stronę policjantów nie tylko na Placu Trzech Krzyży leciały petardy, butelki i kamienie. Wielotysięczny tłum agresywnie znieważał mundurowych, księży i wszystkich tych, którzy mają inny pogląd na kwestie aborcji. Policjanci dzisiaj poinformowali, że w ciągu całego dnia poniedziałkowych protestów zatrzymali… sześć osób, w tym kierowcę, który potrącił protestujących na Mokotowie i osobę, która uszkodziła radiowóz. 

Jeśli policjanci mówią o równości wobec prawa i bezstronności mundurowych w sporach ideologicznych, to… mówią. Fakty tymczasem są takie: 6 do 278. 

Paweł Skutecki

Felietony i komentarze nie zawsze odzwierciedlają poglądy i opinie redakcji. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 comments

 • jakub

  27 października, 2020 at 1:09 pm

  koszmar. jestesmy na kursie i na ścieżce….

  Reply

 • FOX-news

  28 października, 2020 at 10:30 pm

  Układ okrągłego stołu semper vivens

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk