PolskaWojciech Mann: Rozumni ludzie wstydzą się tego, że mają polskie obywatelstwo

Karol Kwiatkowski21 października, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

My jesteśmy naprawdę z dnia na dzień spychani na jakieś marginesy. Ludzie się wstydzą tego, że mają polskie obywatelstwo. Ja mówię o ludziach rozumnych i takich, którzy kawałek świata widzieli – powiedział Wojciech Mann w rozmowie z Tomaszem Lisem.

Tomasz Lis przypomniał w programie słowa dziennikarza muzycznego Wojciecha Manna, który stwierdził, że patrząc na postępowanie obecnej władzy ma wrażenie, że „ona dokonuje jakiejś zemsty na narodzie”. Mann – poproszony o rozwinięcie tej wypowiedzi – zaznaczył, że może to zrobić, ale „ma trochę za mało danych”.
– Bo zastanawiam się, jakie mogą być przyczyny takiego nielubienia swojego narodu, żeby mu bez przerwy udowadniać, że jest gorszy, prowincjonalny i chwalić tych, którzy przyklaskują temu – powiedział Mann, oceniając zachowanie rządzących.
Następnie dziennikarz stwierdził, że z dnia na dzień jesteśmy „spychani na jakieś marginesy”, a ludzie rozumni i tacy, którzy „kawałek świata widzieli” wstydzą się „tego, że mają polskie obywatelstwo”.
– Bo jeśli celem nadrzędnym jest stworzenie takiej zamkniętej puszki, w której będziemy – jak się chwalą rządzący – tworzyć nowe elity, a stare elity trzeba, może nie dosłownie wyciąć, ale albo wypchnąć z kraju, albo zepchnąć gdzieś do jakiejś pakamery, no to to jest zemsta – kontynuował Mann.
– Tylko pytanie moje, na które nikt mi nie może odpowiedzieć: za co? Za to, że kiedyś ci sami robotnicy i ludzie z ulicy właśnie przegonili okupanta rosyjskiego? – zastanawiał się dziennikarz muzyczny.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

four × one =