PolskaAkcja lewicy #AborcjaJestOK

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski21 października, 20204 min

22 października Trybunał Konstytucyjny ma się zająć wnioskiem grupy posłów, dotyczącym konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej tj. w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. Wniosek został złożony do TK w 2019 r. przez grupę posłów reprezentowanych przez Bartłomieja Wróblewskiego i Piotra Uścińskiego z PiS.

Wniosek ten budzi wiele kontrowersji w środowisku tęczowo-lewicowym. Posłanki Lewicy zaapelowały do sędziów Trybunału Konstytucyjnego i prezes TK Julii Przyłębskiej, aby w czwartek nie rozpatrywano wniosku dotyczącego konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej. Pozytywna opinia TK byłaby „krokiem w kierunku legalizacji tortur” – oceniła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Sylwia Spurek napisała w mediach społecznościowych: „Za 2 dni TK znowu będzie próbował ograniczyć nasze prawa. Chce decydować o naszych ciałach, naszym zdrowiu i życiu. Czas skończyć z polityką kompromisów. #AborcjajestOK i nikt nie ma prawa osądzać kobiet! #FalaSprzeciwu #DrugaFala

Nie tylko poseł Spurek używa hasztagu #AborcjaJestOK, robi to wiele lewicowo-tęczowych aktywistek.

Do akcji przyłączył się portal Krytyka Polityczna.

Również niektóre posłanki Lewicy używają wspomnianego hasztagu.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

8 + 7 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl