PolskaProf. Gut: to, że dzieci roznoszą koronawirusa to trochę legenda

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski19 października, 20202 min

To, że dzieci roznoszą koronawirusa to trochę legenda – powiedział w rozmowie z radiem RMF FM specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii prof. Włodzimierz Gut.

Prof. Gut był pytany w poniedziałek na antenie radia, czy jest zwolennikiem zamknięcia także szkół podstawowych. „Do dziewiątego roku życia w zasadzie nie zdarzają się ciężkie przypadki wśród dzieci” – przypomniał wirusolog.

Dopytany jednak o to, że być może te dzieci, choć same nie chorują, roznoszą tego wirusa, odpowiedział, że „to jest trochę tak legenda”. „Jak się okazuje, to do szkół trafia (koronawirus-PAP) częściej z zewnątrz, a nie z samej szkoły do dzieci” – wyjaśnił profesor.

Od poniedziałku szkoły średnie znajdujące się w żółtej strefie przechodzą na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W strefie czerwonej nauka w liceach i technikach będzie się odbywać zdalnie. Bez zmian mają działać przedszkola i szkoły podstawowe.

W strefie czerwonej od soboty znalazły się 152 powiaty i miasta, w tym 11 miast wojewódzkich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa. Reszta kraju jest objęta żółtą strefą. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 4 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl