TYLKO U NAS! Poseł o brutalności policji: Niepełnosprawny został oskarżony o udawanie swojej niepełnosprawności

Agnieszka Malinowska19 października, 20203 min

10 października 2020 roku doszło do brutalnych działań berlińskiej policji, wobec 200 demonstrantów nie popierających obostrzeń, które zostały wprowadzone na skutek rzekomej epidemii koronawirusa. Do brutalnych działań doszło przed Bramą Brandenburską. Doktor Götz Frömming w rozmowie z red. Agnieszką Malinowską skomentował te zdarzenia. 

Całe zdarzenie nagrane zostało przez jednego z blogerów, który filmował przebieg zdarzeń i transmitował na żywo. Najprawdopodobniej gdyby nie on, nikt by się o tym nie dowiedział.

Niemiecka partia Alternatywa dla Niemiec (AFD) jest bardzo zaniepokojona tym co się wydarzyło.

„Prawo do demonstracji zapisane jest w naszej konstytucji. Domagamy się politycznego wyjaśnienia tego incydentu. Gdy transmisja na żywo dotarła do ponad 15 tysięcy widzów w ciągu godziny, policja nagle zaprzestała aktów przemocy, podczas których losowo wybierała ludzi ze zgromadzonego tłumu i aresztowała, ponieważ niektórzy z nich nie nosili maseczek”

-powiedział w rozmowie z portalem Nasza Polska, dr Götz Frömming, poseł do Bundestagu z ramienia Alternatywy dla Niemiec (AFD).

Zaświadczenia lekarskie, zgodnie z którymi maska ​​nie powinna być noszona, zostały przez policję oznaczone jako podrobione. Nawet niepełnosprawny mężczyzna na wózku inwalidzkim został oskarżony o udawanie swojej niepełnosprawności i  również został aresztowany. Także pani z padaczką, choć jej mąż zwrócił na to uwagę policji.

-dodał dr Götz Frömming.

Można jedynie przypuszczać, że było to zamierzone polityczne zastraszenie dysydentów

-puentował.

foto: materiały prasowe/Dr Götz Frömming

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk