Lekarz otrzyma dodatkowe wynagrodzenie za obsługę pacjenta z koronawirusem

Karol Kwiatkowski15 października, 202012 min

Zdecydowałem o zmianie finansowania w zakresie prowadzenia pacjenta z dodatnim wynikiem COVID-19; zdefiniowaliśmy nową stawkę „fee for service”, o jej szczegółach będziemy jeszcze rozmawiali, ale wstępne uzgodnienia mamy już za sobą – poinformował na początku października minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski podkreślał, że pacjenci powinni mieć gwarancję, że będą pod opieką lekarza rodzinnego, dzięki czemu nie będą musieli niepotrzebnie spędzać wielu godzin na SOR-ach i izbach przyjęć. Dodał, że „SOR czy izba przyjęć powinna zajmować się tymi pacjentami, którzy poziom dolegliwości w ramach COVID-19 mają zdecydowanie większy”.

„Rozmawiając o tym rozwiązaniu, zdecydowałem też o zmianie finansowania w zakresie prowadzenia pacjenta z dodatnim wynikiem COVID-19. Zdefiniowaliśmy sobie taką nową stawkę +fee for service+, która będzie dla każdego pacjenta z dodatnim wynikiem miała zastosowanie. To znaczy, że lekarz otrzyma wynagrodzenie za obsługę takiego pacjenta. Oczywiście o szczegółach tej stawki będziemy jeszcze rozmawiali, ale wstępne uzgodnienia mamy już za sobą” – powiedział.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    15 października, 2020 at 11:02 am

    czyli im wiecej pacjentów dodatnich tym lepiej dla lekarzy…czy my juz zwariowaliśmy? to za grype , za raka, za…złamanie kręgosłupa…nie będzie „fee for service”?
    zestawiajac to z podwyższkami w sanepidzie na czas epidemii to mowi bardzo wiele

Leave a Reply

Koszyk