ZagranicaBadanie CDC wykazało, że zdecydowana większość osób zarażonych koronawirusem nosiła maski

Karol Kwiatkowski15 października, 20204 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Agencja CDC jest jednym z głównych elementów operacyjnych Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w Stanach Zjednoczonych.

Raport Centers for Disease Control CDC opublikowany we wrześniu pokazuje, że maski i inne osłony twarzy nie są skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się COVID-19, nawet dla osób, które konsekwentnie je noszą.

Badanie przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych w lipcu i wykazało ono, że porównując 154 „pacjentów z przypadkami”, u których wykryto COVID-19, z grupą kontrolną 160 uczestników z tego samego zakładu opieki zdrowotnej, u których stwierdzono objawy choroby, ale wynik testu był ujemny, ponad 70 procent pacjentów było zakażonych wirusem i zachorowało, mimo że „zawsze” nosili maskę.
„W ciągu 14 dni przed wystąpieniem choroby 71% pacjentów z przypadkami i 74% uczestników grupy kontrolnej przyznało, że zawsze w miejscach publicznych używało nakrycia twarzy z materiału lub innych typów masek” – czytamy w raporcie.

Ponadto ponad 14 procent pacjentów twierdzi, że „często” nosiło zakrycie twarzy i mimo to zostali zakażeni wirusem. Badanie wykazało również, że mniej niż 4 procent pacjentów zachorowało na wirusa, mimo że „nigdy” nie nosili maski ani zakrycia twarzy.

Pomimo wysiłków ponad 70 procent badanych pacjentów, aby postępować zgodnie z zaleceniami CDC, zobowiązujących się do ciągłego noszenia zakrycia twarzy, uległo zarażeniu wirusem.

Chociaż badanie wskazuje, że niektóre z tych osób mogły zarazić się wirusem w chwili, kiedy zdjęli maskę, aby jeść lub pić w punktach gastronomicznych, CDC przyznaje jednak, że nie ma skutecznego sposobu aby ocenić, czy był to dokładny moment, w którym ktoś zaraził się wirusem.

„Charakterystyka narażenia społeczności może być trudna do oceny, gdy występuje powszechna transmisja, zwłaszcza od osób bezobjawowych w obrębie z natury połączonych społeczności” – stwierdza raport.

W rzeczywistości raport sugeruje, że „kierunek, wentylacja i intensywność przepływu powietrza mogą wpływać na przenoszenie wirusa, nawet jeśli środki dystansowania społecznego i stosowanie masek są wdrażane zgodnie z aktualnymi wytycznymi”.

Pomimo tych nowych informacji naukowych CDC, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci oraz wiele autorytetów politycznych nadal zachęca ludzi do noszenia masek. Wiele stanów i miast nakazało nawet stosowanie masek, wymieniając je jako jedno z głównych narzędzi „spowolnienia rozprzestrzeniania się” koronawirusa i utrzymywania niskiej liczby przypadków na swoim obszarze.

Cały raport można przeczytać tutaj.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × trzy =