WiadomościPrzylecieli repatrianci z Kazachstanu

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski29 sierpnia, 20202 min

– Pandemia COVID-19 spowodowała zamknięcie granic i zawieszenie ruchu lotniczego pomiędzy wieloma krajami. Nie zwalnia to jednak władz Rzeczypospolitej z zobowiązań, jakie nakłada na nas nasza historia i tradycja w obszarze powrotu naszych Rodaków do Ojczyzny – powiedział w piątek sekretarz stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk podczas powitania repatriantów z Kazachstanu.

28 sierpnia 2020 r. o godzinie 18.15 w Porcie Lotniczym „Ławica” im. H. Wieniawskiego w Poznaniu wylądował samolot specjalny Polskich Linii Lotniczych LOT, na pokładzie którego przybyła z Kazachstanu grupa 85 repatriantów. Rodaków powracających na stałe do Polski przywitał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, w tym średzkiego starostwa powiatowego. Większość repatriantów pierwsze tygodnie na polskiej ziemi spędzi w ośrodku adaptacyjnym dla repatriantów w Środzie Wielkopolskiej.

Zawieszenie ruchu lotniczego i zamknięcie w związku z pandemią koronawirusa szeregu granic uniemożliwiło wielu repatriantom przesiedlenie się do Polski. Rząd podjął starania, aby ta duża grupa naszych rodaków mogła szybko i bezpiecznie dotrzeć do naszego kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zorganizowały we współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT specjalny rejs na trasie Nur-Sułtan – Poznań, którym obok repatriantów powróciła do Polski również grupa obywateli polskich.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 4 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl