WiadomościPrzylecieli repatrianci z Kazachstanu

Karol Kwiatkowski29 sierpnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

– Pandemia COVID-19 spowodowała zamknięcie granic i zawieszenie ruchu lotniczego pomiędzy wieloma krajami. Nie zwalnia to jednak władz Rzeczypospolitej z zobowiązań, jakie nakłada na nas nasza historia i tradycja w obszarze powrotu naszych Rodaków do Ojczyzny – powiedział w piątek sekretarz stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk podczas powitania repatriantów z Kazachstanu.

28 sierpnia 2020 r. o godzinie 18.15 w Porcie Lotniczym „Ławica” im. H. Wieniawskiego w Poznaniu wylądował samolot specjalny Polskich Linii Lotniczych LOT, na pokładzie którego przybyła z Kazachstanu grupa 85 repatriantów. Rodaków powracających na stałe do Polski przywitał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, w tym średzkiego starostwa powiatowego. Większość repatriantów pierwsze tygodnie na polskiej ziemi spędzi w ośrodku adaptacyjnym dla repatriantów w Środzie Wielkopolskiej.

Zawieszenie ruchu lotniczego i zamknięcie w związku z pandemią koronawirusa szeregu granic uniemożliwiło wielu repatriantom przesiedlenie się do Polski. Rząd podjął starania, aby ta duża grupa naszych rodaków mogła szybko i bezpiecznie dotrzeć do naszego kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zorganizowały we współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT specjalny rejs na trasie Nur-Sułtan – Poznań, którym obok repatriantów powróciła do Polski również grupa obywateli polskich.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewiętnaście − 8 =