Trzaskowski: Warszawa sfinansuje szczepienia pracowników oświaty przeciw grypie

Karol Kwiatkowski29 sierpnia, 202012 min

„Miasto Stołeczne Warszawa jako pierwsze sfinansuje szczepienia przeciwko grypie wszystkim pracownikom miejskich żłobków, placówek oświaty i pomocy społecznej” – zapowiedział w piątek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Prezydent ogłosił to na Facebooku: „Podjęliśmy bardzo ważną decyzję! Miasto Stołeczne Warszawa jako pierwsze sfinansuje szczepienia przeciwko grypie wszystkim pracownikom miejskich żłobków, placówek oświaty i pomocy społecznej. W pracy opartej na ciągłym kontakcie społecznym to kluczowe, także dla zdrowia wszystkich mieszkańców. To niesłychanie istotne – zbliża się sezon grypowy, a epidemia koronawirusa trwa. Przy podobnych objawach utrudnione jest rozpoznanie choroby, szczególnie w początkowej fazie. Dzięki szczepieniom odciążymy przychodnie i zmniejszymy ryzyko jednoczesnego zakażenia dwoma wirusami”.

Prezydent nie zapomniał uderzyć w rząd: – Oczywiście za całą sytuację epidemiczną ponosi odpowiedzialność rząd, ale my w samorządach robimy wszystko, co możemy, żeby zabezpieczyć warszawianki i warszawiaków oraz przez cały czas koordynujemy swoje działania z innymi miastami i miasteczkami w Polsce – powiedział Trzaskowski.
Prezydent stolicy przypomniał przy okazji, że Warszawa już wcześniej podejmowała decyzję o tym, żeby zaszczepić 50 tys. seniorów oraz dzieci do piątego roku życia. – A w tej chwili decyzja, żeby zaszczepić 50 tys. pracowników oświaty – wyliczył.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Grażyna

    29 sierpnia, 2020 at 1:59 pm

    Ciekawe czy Warszawiacy są tego samego zdania co ich włodaż?czy szanowny pan prezydent spytał swoich wyborców o zdanie? Czy czuje się jak dziedzic na włościach? A może uważa, że wyszczepienie ludzi to mniejsze zło i trzeba poświęcić jednostki dla większości. ??

Leave a Reply

Koszyk