PolskaTrzaskowski: Warszawa sfinansuje szczepienia pracowników oświaty przeciw grypie

Karol Kwiatkowski29 sierpnia, 202012 min

„Miasto Stołeczne Warszawa jako pierwsze sfinansuje szczepienia przeciwko grypie wszystkim pracownikom miejskich żłobków, placówek oświaty i pomocy społecznej” – zapowiedział w piątek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Prezydent ogłosił to na Facebooku: „Podjęliśmy bardzo ważną decyzję! Miasto Stołeczne Warszawa jako pierwsze sfinansuje szczepienia przeciwko grypie wszystkim pracownikom miejskich żłobków, placówek oświaty i pomocy społecznej. W pracy opartej na ciągłym kontakcie społecznym to kluczowe, także dla zdrowia wszystkich mieszkańców. To niesłychanie istotne – zbliża się sezon grypowy, a epidemia koronawirusa trwa. Przy podobnych objawach utrudnione jest rozpoznanie choroby, szczególnie w początkowej fazie. Dzięki szczepieniom odciążymy przychodnie i zmniejszymy ryzyko jednoczesnego zakażenia dwoma wirusami”.

Podjęliśmy bardzo ważną decyzję! Miasto Stołeczne Warszawa jako pierwsza sfinansuje szczepienia przeciwko grypie…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Piątek, 28 sierpnia 2020

Prezydent nie zapomniał uderzyć w rząd: – Oczywiście za całą sytuację epidemiczną ponosi odpowiedzialność rząd, ale my w samorządach robimy wszystko, co możemy, żeby zabezpieczyć warszawianki i warszawiaków oraz przez cały czas koordynujemy swoje działania z innymi miastami i miasteczkami w Polsce – powiedział Trzaskowski.
Prezydent stolicy przypomniał przy okazji, że Warszawa już wcześniej podejmowała decyzję o tym, żeby zaszczepić 50 tys. seniorów oraz dzieci do piątego roku życia. – A w tej chwili decyzja, żeby zaszczepić 50 tys. pracowników oświaty – wyliczył.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Grażyna

    29 sierpnia, 2020 at 1:59 pm

    Ciekawe czy Warszawiacy są tego samego zdania co ich włodaż?czy szanowny pan prezydent spytał swoich wyborców o zdanie? Czy czuje się jak dziedzic na włościach? A może uważa, że wyszczepienie ludzi to mniejsze zło i trzeba poświęcić jednostki dla większości. 🤔😪

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − dziewięć =