Zagranica10 dni aresztu dla Wolhi Kawalkawej z Rady Koordynacyjnej

Magdalena Targańska25 sierpnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Na karę 10 dób aresztu skazał we wtorek sąd w Mińsku Wolhę Kawalkawą, członkinię prezydium Rady Koordynacyjnej i bliską współpracowniczkę Swiatłany Cichanouskiej. Kawalkawa została zatrzymana w poniedziałek i spędziła noc w areszcie.

Wcześniej centrum praw człowieka Wiasna podało, że wtorkowy proces dotyczył dwóch artykułów – dotyczących niepodporządkowania się żądaniom funkcjonariusza milicji i udziału w nielegalnej imprezie masowej.

Kawalkawa została zatrzymana w poniedziałek razem z Siarhiejem Dyleuskim, liderem komitetu strajkowego z mińskiej fabryki traktorów. On również został we wtorek skazany na dziesięć dób aresztu – z tych samych artykułów.

Kawalkawa i Dyleuski spędzili noc z poniedziałku na wtorek w areszcie w Mińsku.

Kawalkawa to zaufana współpracowniczka Swiatłany Cichanouskiej, członkini jej sztabu i prezydium powołanej w ubiegłym tygodniu prez opozycję Rady Koordynacyjnej.

Dyleuski to lider protestów robotniczych z mińskiej fabryki traktorów (MTZ). On również jest członkiem siedmioosobowego prezydium Rady Koordynacyjnej.

Rada stawia sobie za cel pokojowe rozwiązanie kryzysu politycznego w kraju. Prokurator generalny uważa ją za „próbę przejęcia władzy”; przeciwko niej wszczęto postępowanie karne. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jedenaście + dziewiętnaście =