Koronawirus paraliżuje służbę zdrowia. Kolejny szpital zamknięty

Karol Kwiatkowski25 sierpnia, 20202 min

Szpital MSWiA w Olsztynie wstrzymał czasowo przyjęcia pacjentów na oddział kliniczny Onkologii i Immunoonkologii z Ośrodkiem Dziennym Terapii Onkologicznej. Wiąże się to z potwierdzeniem COVID-19 u pacjentki, która przebywała na tym oddziale.

We wtorkowym komunikacie podano, że dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie zadecydowała o czasowym wstrzymaniu przyjęć pacjentów do Ośrodka Dziennego i na oddział kliniczny Onkologii i Immunoonkologii.

„Ma to związek z powzięciem informacji o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 w rodzinie pacjentki przebywającej w ubiegłym tygodniu w oddziale klinicznym Onkologii i Immunoonkologii. Po zgłoszeniu sanepid wykonał pacjentce test wymazowy, który dał wynik potwierdzający zakażenie” – poinformowała placówka.

Rzecznik prasowy szpitala MSWiA dr Tomasz Kos podkreślił w rozmowie z PAP, że obecnie na oddziale nie ma nikogo z wynikiem pozytywnym.

Dodał, że w trosce o bezpieczeństwo trwają badania kontrolne pacjentów i personelu medycznego w kierunku koronawirusa.

Dyrekcja olsztyńskiej polikliniki poinformowała również, że poradnie onkologiczne, pozostałe oddziały szpitala i kliniczny szpitalny oddział ratunkowy funkcjonują normalnie.

We wtorek zakażenie koronawirusem potwierdzono u 21 osób z woj. warmińsko-mazurskiego. Dotychczas w regionie – jak wynika z danych służb wojewody – zanotowano w sumie 760 zakażeń; 7 z tych osób zmarło, a 345 wyzdrowiało. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk