W sobotę w Świnoujściu początek wakacyjnych spotkań z liderami Konfederacji

Karol Kwiatkowski8 sierpnia, 20203 min

W sobotę w Świnoujściu rozpoczyna się wakacyjny objazd posłów Konfederacji po nadmorskich miejscowościach. W weekend politycy sejmowego koła: Krzysztof Bosak, Michał Urbaniak, Dobromir Sośnierz spotkają się z sympatykami w Międzyzdrojach, Dziwnowie, Rewalu, Kołobrzegu i Ustroniu Morskim.

W połowie lipca przewodniczący sejmowego koła Konfederacji Jakub Kulesza przekazał PAP, że w ramach akcji „Wakacje z Konfederacją” zostanie zorganizowany objazd nadmorskich miejscowości turystycznych i otwarte spotkania z liderami Konfederacji.

Jak poinformował poseł Konfederacji Michał Urbaniak, akcja „Wakacje z Konfederacją” będzie trwała od 8 do 13 sierpnia.

W sobotę w południe posłowie Konfederacji zainaugurują nadmorską trasę w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie). „W Świnoujściu, przy Promenadzie spotkamy się z sympatykami. Można będzie nas posłuchać, zrobić sobie z nami zdjęcie, porozmawiać, zapytać nas o jakieś trudne rzeczy. Jedziemy tam po to, żeby po prostu pokazać się w konkretnym miejscu, a ludzie mieli do nas 100 procentowy dostęp jako posłów” – przekazał Urbaniak. Dodał, że politycy na spotkaniach chcą przypomnieć o Konfederacji i swoich postulatach.

Po południu Konfederaci odwiedzą Międzyzdroje i Dziwnów. Urbaniak zapowiedział, że w Dziwnowie odbędzie się spotkanie w lokalu gastronomicznym (Tawerna Żeglarska, ul. Mała 5). „Będzie można usiąść, porozmawiać w luźnej, wakacyjnej atmosferze; wypić piwo” – zaznaczył.

W najbliższą niedzielę posłowie Konfederacji będą w Rewalu, Kołobrzegu i Ustroniu Morskim.

W weekendowej trasie (8-9 sierpnia) będą uczestniczyć: Krzysztof Bosak (b. kandydat na prezydenta), Michał Urbaniak i Dobromir Sośnierz. W dalszej trasie wezmą także udział: Jakub Kulesza (przewodniczący koła Konfederacja), Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke.

Jak poinformował Urbaniak, posłowie Konfederacji w ramach akcji mają też odwiedzić: Mielno, Darłówko, Ustkę, Łebę, Karwię, Jastrzębią Górę, Jastarnię, Puck, Władysławowo, Gdynię, Sopot i Gdańsk.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk