ZagranicaTrump chce „zbanować” aplikację TikTok w USA

Karol Kwiatkowski2 sierpnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Prezydent Donald Trump powiedział w piątek wieczorem, że zamierza zbanować w Stanach Zjednoczonych chińską aplikację do przesyłania strumieniowego wideo TikTok poprzez nadzwyczajne uprawnienia gospodarcze lub na mocy zarządzenia wykonawczego, podało CNN.

„Jeśli chodzi o TikTok, to banujemy ich w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Trump reporterom na pokładzie Air Force One. „Mam tę władzę” – dodał.

Uwagi prezydenta pojawiły się po opublikowanym w piątek raporcie Bloomberga, który wskazywał, że Trump nakazuje firmie macierzystej TikTok, ByteDance, wycofanie się z popularnej aplikacji społecznościowej.

„Traktujemy to bardzo poważnie. Z pewnością się temu przyglądamy ”- powiedział sekretarz stanu Mike Pompeo w wywiadzie dla Fox News z 7 lipca po tym, jak zapytano go, czy Trump zrobi ruch przeciwko TikTok.

Eksperci bezpieczeństwa narodowego ostrzegają, że TikTok, Huawei i inne chińskie firmy technologiczne stanowią zagrożenie dla USA. Amerykanie powinni pobrać aplikację „tylko wtedy, gdy chcesz, aby twoje prywatne informacje znalazły się w rękach Komunistycznej Partii Chin” – zasugerował Pompeo podczas wywiadu.

Jak dotąd amerykańscy urzędnicy nie znaleźli dowodów na to, że TikTok przekazuje dane osobowe użytkowników Komunistycznej Partii Chin.
Firma jest pod nadzorem amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego, podał Reuters, powołując się na komentarze sekretarza skarbu USA Steve Mnuchin, które przekazał dziennikarzom.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

szesnaście + dziesięć =