[WIDEO] Aktywiści pro-life aresztowani za napisanie „Black Preborn Lives Matter” na chodniku przed Planned Parenthood w Waszyngtonie

Karol Kwiatkowski2 sierpnia, 20203 min

Aktywiści pro-life zostali aresztowani w sobotę rano za pisanie na chodniku o „czarnym nienarodzonym życiu” przed budynkiem Planned Parenthood w Waszyngtonie.

Pisanie kredą na chodniku było częścią wydarzenia z udziałem organizacji Students for Life of America i The Frederick Douglass Foundation przed zorganizowaniem konferencji prasowej o godzinie 10:00.

„Powiem wam teraz, że jeśli nadal będziecie pisać kredą, zostaniecie aresztowani za niszczenie mienia” – powiedział policjant do dwóch protestujących. Gdy funkcjonariusze wkroczyli, by aresztować dwie osoby, które pisały kredą, ktoś z tłumu powiedział: „Wiesz, że robią to w każdą sobotę, prawda?”
„W każdą sobotę ludzie tu piszą kredą, a ty młodych ludzi aresztujesz, ponieważ po prostu uważają, że„ czarne życie nienarodzone ma znaczenie? ”.

Protestujący zaczęli wtedy skandować „czarne życie nienarodzone ma znaczenie!”
„Nagle popełnili przestępstwo – robią to co tydzień, przychodzę tu rutynowo, aby się modlić, widziałem tych ludzi i nigdy wcześniej nikogo nie aresztowali” – dodał mężczyzna. „Ale dzisiaj aresztują ludzi, ponieważ zdecydowaliśmy się zebrać pokojowo i stanąć w obronie czarnych nienarodzonych żyć”.

„Kontynuujemy nasze dzisiejsze wydarzenie, ale to nas nie powstrzyma” – powiedziała Michele Hendrickson, dyrektor regionalny ds. Studentów dla Życia na wschód. „Jeśli już, to dodało trochę oliwy do naszego ognia”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk