Washington Post o szczycie UE: „Zwycięsko z rokowań wyszły Polska i Węgry”

Karol Kwiatkowski22 lipca, 20202 min

Zwycięstwo Węgier i Polski, gdyż w ostatecznie wycofano postanowienia, które wiązały dostęp do funduszy z poszanowaniem praworządności. – napisał Washington Post o zakończonym szczycie UE.

E.U. przywódcy zgadzają się na plan o wartości 859 miliardów dolarów, aby wyprowadzić blok z tego, co może być najgorszym kryzysem gospodarczym od czasów II wojny światowej – napisał Washigton Post we wtorek.

Europejscy przywódcy we wtorek rano zgodzili się na szeroki plan wydatków na ratowanie gospodarek krajów dotkniętych koronawirusem, przezwyciężając głęboko zakorzenione podziały co do zakresu, w jakim bogate kraje Unii Europejskiej powinny zaangażować się w pomoc biedniejszym. – pisze dziennik.
Porozumienie nadeszło po maratonie, trwającym cztery dni i męczących dyskusjach między przedstawicielami 27 państw. – podsumowuje Washington Post.

Fragment artykułu w Washington Post

Kluczowe w artykule jest zdanie, które przejdzie niezauważone przez media mainstreamowe, o zwycięstwie w tych negocjacjach stanowiska Polski i Węgier. Ta opinia wpływowego amerykańskiego dziennika jest niezwykle istotna, ale nie ma szans aby dotarła do szerokie grona odbiorców w Polsce.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk