Pozew w trybie wyborczym przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu

Karol Kwiatkowski19 czerwca, 202013 min

Domagamy się sprostowania kłamstwa, które kandydat KO Rafał Trzaskowski wypowiedział na jednym z wieców wyborczych – oświadczył w piątek pełnomocnik wyborczy sztabu prezydenta Krzysztof Sobolewski, który złożył w tej sprawie do sądu pozew w trybie wyborczym.

„Przed chwilą złożyliśmy w imieniu Komitetu Wyborczego kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy pozew w trybie wyborczym przeciwko kandydatowi na prezydenta RP panu Rafałowi Trzaskowskiemu za jedno z kilku kłamstw, które udało mu się powiedzieć w ostatnim czasie kampanii wyborczej” – powiedział dziennikarzom polityk PiS.

Sobolewski zaznaczył, że nie chce wskazywać o jakie rzekome kłamstwo chodzi, gdyż „nie chce ułatwiać pracy sztabowi” Trzaskowskiego. „Jest tyle nieprawdziwych rzeczy, które zostały powiedziane przez Rafała Trzaskowskiego, niech teraz oni się głowią o co nam chodzi” – powiedział. Sobolewski zaapelował też do kandydata KO na prezydenta: „Rafał nie kłam”.

„Domagamy się po pierwsze sprostowania tej nieprawdziwej informacji, kłamstwa, które wypowiedział na jednym z wieców wyborczych Rafał Trzaskowski oraz opublikowania sprostowań w tych mediach, gdzie te słowa wybrzmiały z tego wiecu wyborczego” – powiedział.

Sobolewski dodał, że sztab Andrzeja Dudy czeka obecnie na wyznaczenie daty posiedzenia przez sąd. Jednocześnie polityk nie wykluczył kolejnych pozwów w trybie wyborczym.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, sąd okręgowy rozpoznaje wniosek złożony w trybie wyborczym w ciągu 24 godzin. W ciągu następnych 24 godzin strony mają czas na złożenie zażalenia do sądu apelacyjnego, który rozpoznaje je w ciągu 24 godzin. Od postanowienia sądu II instancji nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk