Sasin skomentował słowa Czarnaka

Magdalena Targańska16 czerwca, 20204 min

Ja bym przeprosił – w ten sposób wicepremier Jacek Sasin skomentował słowa posła PiS Przemysława Czarnka, odnoszące się do osób LGBT. Sasin zaznaczył jednak, że Czarnek nie mówił o całej społeczności, a o tych osobach, które „zachowują się obscenicznie”.

Poseł PiS Przemysław Czarnek w sobotę w TVP Info powiedział: „Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją”.Jak napisał w niedzielę na Twiterze: „W odpowiedzi na dzisiejszą nagonkę i manipulowanie moją wypowiedzią podkreślam po raz kolejny za Konstytucją RP – wszyscy bez wyjątku są równi wobec prawa i w godności”. „Nie zmienia to faktu, że nie może być najmniejszej zgody i akceptacji dla zachowań demoralizujących, deprawujących na ulicach miast, takich jak na prezentowanym zdjęciu z LA, do którego odnosiłem moją wczorajszą wypowiedź” – dodał.

O to, czy Czarnek powinien przeprosić, wicepremier, szef ministerstwa aktywów państwowych Jacek Sasin był pytany w RMF FM. „Ja bym przeprosił, dlatego że trzeba się tutaj absolutnie precyzyjnie wypowiadać i nie można pozostawiać pola do tego, żeby tak dosłownie to rozumieć” – mówił. Przyznał, że przeczytany słowo w słowo cytat „brzmi strasznie”. „Chociaż mam świadomość, co (poseł – PAP) miał na myśli, odnosił się nie do wszystkich osób, ale do tych, którzy – że tak powiem – zachowują się obscenicznie” – powiedział.

„Zabrzmiało to, jak to zabrzmiało, i rzeczywiście trzeba by wyjść (z tego) w ten sposób, żeby powiedzieć: +przepraszam, wyraziłem się nie tak jak trzeba+” – podsumował Sasin.

Do wypowiedzi Czarnka odniósł się w TVN24 także wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. „Pan poseł, pan profesor Czarnek wyjaśniał już kontekst tej swojej wypowiedzi. Oczywiście, to jest wypowiedź niefortunna i takie słowa lepiej, żeby nie padały” – zaznaczył.

Do tej oceny, Czarnek odniósł się na Twitterze. „Niefortunna? To także Panu Ministrowi wyjaśniam że dla mnie i mojej rodziny nie jest normalnym zjawiskiem paradowanie po ulicach ze swoją seksualnością na wierzchu. Demoralizacja nigdy nie będzie prawem człowieka i normalnością. To też niefortunne?” – napisał. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk