[SONDAŻ] Kto wygra w II turze? Duda czy… Zobacz wyniki

Karol Kwiatkowski7 czerwca, 20203 min

Andrzej Duda wygra w drugiej turze z Rafałem Trzaskowskim – wynika z sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl. W pierwszej turze obecny prezydent RP otrzymałby 43,1 proc. poparcia, a prezydent Warszawy 25,3 proc. a w drugiej byłoby 51,1 proc. do 48,9 proc.

Badanie pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. przeprowadzono telefonicznie metodą CATI (wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych) 3 i 4 czerwca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób, ale w wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jakiego kandydata.

Frekwencja wyborcza wyniosłaby 61 proc. – o 1 pkt proc. więcej niż w poprzednio – wynika z badania.

Sondażowy wynik Dudy w pierwszej turze jest niższy o 1,7 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem (obecnie 43,1 proc.).

Trzaskowski uzyskał w tym sondażu o 3,2 pkt proc. więcej niż poprzednio (przy 25,3 proc. obecnie).

Trzeci w pierwszej turze byłby Szymon Hołownia z 14,4 proc. wskazań – o 0,3 pkt proc. więcej, niż poprzednio.

Na kolejnych miejscach w pierwszej turze byliby Krzysztof Bosak (7,4 proc. głosów – o 1,8 pkt. proc. więcej, niż poprzednio, Władysław Kosiniak-Kamysz (6,8 proc. spadek o 2,4 pkt proc. oraz Robert Biedroń (2,6 proc. – spadek o 0,5 pkt proc.).

Estymator zapytał też o dwie inne kontrkandydatury dla Dudy w drugiej turze: 50,4 proc. głosów dla prezydenta i 49,6 proc. dla Hołowni; 50,9 proc. dla Dudy i 49,1 proc. dla Kosiniaka Kamysza.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk