Sondaż: Kto dotrzyma słowa po wyborach? Sprawdź wyniki

Karol Kwiatkowski7 czerwca, 20202 min

35 proc. badanych uznało, że Andrzej Duda, a 24 proc. Rafał Trzaskowski dotrzyma słowa i spełni swoje obietnice wyborcze z kampanii prezydenckiej – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Badanie internetowe zostało zrealizowane metodą CAWI (wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej) od 29 maja do 2 czerwca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania próbie 1058 Polaków. W wynikach procentowych uwzględniono tylko tych badanych, którzy deklarują chęć głosowania.

Trzecie miejsce w rankingu odpowiedzi na pytanie: który z kandydatów na prezydenta w największym stopniu dotrzyma swoich obietnic wyborczych, jeśli wygra i zostanie prezydentem, zajął Szymon Hołownia z 12 proc. wskazań.

Pozostali kandydaci mają w badaniu jednocyfrowy wynik: Krzysztof Bosak – 6 proc., Robert Biedroń – 5 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 3 proc.

14 proc. badanych uznało, że „trudno powiedzieć” jak zachowają się kandydaci, a 1 proc., że obietnic wyborczych najlepiej dotrzyma inny kandydat.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk