Nie żyje Józef Gruszka. Były poseł PSL miał 73 lata

Karol Kwiatkowski7 czerwca, 20202 min

W szpitalu w Ostrowie Wlkp. zmarł w niedzielę w wieku 73 lat wieloletni poseł na Sejm RP z ramienia PSL i pierwszy przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Józef Gruszka – poinformował wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Józef Gruszka był posłem na Sejm II, III i I kadencji w latach 1993–2005. W 1972 wstąpił do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Był wiceprezesem, a potem prezesem zarządu wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kaliszu.

Był radnym sejmiku wielkopolskiego I kadencji i jego przewodniczącym. W Sejmie IV kadencji był członkiem Komisji do spraw Służb Specjalnych oraz Komisji Finansów Publicznych. W 2004 bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. Od lipca 2004 do kwietnia 2005 pełnił funkcję przewodniczącego komisji śledczej ds. Orlenu.

10 kwietnia 2005 r., kiedy pełnił punkcję szefa komisji śledczej, polityk doznał udaru mózgu. „Tego samego dnia przeszedł operację neurochirurgiczną na Oddziale Neurochirurgicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej, do marca 2006 przechodził rehabilitację w szpitalach w Bydgoszczy i Tarnowskich Górach” – podano.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk