PolskaWe Wrocławiu grasuje pyton królewski. Wiadomo gdzie się schował!

Paweł Skutecki Paweł Skutecki3 czerwca, 20202 min

Pytona królewskiego znaleźli w łazience swojego mieszkania lokatorzy bloku na wrocławskich Popowicach. Wezwano straż i przedstawicieli schroniska dla zwierząt, ale wąż schował się i na razie nie udało się go złapać.

W środę rano lokatorzy jednego z mieszkań na wrocławskim osiedlu Popowice znaleźli w swojej łazience pytona królewskiego; zwierzę wypełzło z instalacji.

Na miejsce została wezwana straż pożarna, straż miejska oraz przedstawiciele schroniska dla zwierząt, którzy mieli odłowić gada. „Niestety wąż ukrył się między rurami i nie udało się go odłowić; trzeba teraz poczekać, aż ponownie wyjdzie” – powiedziała PAP Aleksandra Cukier, rzeczniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Rzeczniczka dodała, że pyton królewski to zwierzę, które „wcale nie tak rzadko” jest trzymane w domach. „Wąż najprawdopodobniej komuś uciekł; w naszym schronisku już raz gościliśmy takie zwierzę” – powiedziała Cukier. Dodała, że po odłowieniu wąż trafi do wrocławskiego schroniska, gdzie jest już dla niego przygotowane miejsce. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

one × 2 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl