PolskaWe Wrocławiu grasuje pyton królewski. Wiadomo gdzie się schował!

Paweł Skutecki3 czerwca, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Pytona królewskiego znaleźli w łazience swojego mieszkania lokatorzy bloku na wrocławskich Popowicach. Wezwano straż i przedstawicieli schroniska dla zwierząt, ale wąż schował się i na razie nie udało się go złapać.

W środę rano lokatorzy jednego z mieszkań na wrocławskim osiedlu Popowice znaleźli w swojej łazience pytona królewskiego; zwierzę wypełzło z instalacji.

Na miejsce została wezwana straż pożarna, straż miejska oraz przedstawiciele schroniska dla zwierząt, którzy mieli odłowić gada. „Niestety wąż ukrył się między rurami i nie udało się go odłowić; trzeba teraz poczekać, aż ponownie wyjdzie” – powiedziała PAP Aleksandra Cukier, rzeczniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Rzeczniczka dodała, że pyton królewski to zwierzę, które „wcale nie tak rzadko” jest trzymane w domach. „Wąż najprawdopodobniej komuś uciekł; w naszym schronisku już raz gościliśmy takie zwierzę” – powiedziała Cukier. Dodała, że po odłowieniu wąż trafi do wrocławskiego schroniska, gdzie jest już dla niego przygotowane miejsce. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy − 1 =