ZagranicaPakistan: Ośmioletnia pracownica ukarana śmiercią za nieuwagę

Paweł Skutecki Paweł Skutecki3 czerwca, 20202 min

Śmierć ośmioletniej opiekunki do dziecka, zabitej rzekomo przez parę, która ją zatrudniała, za uwolnienie czterech papug, wywołała oburzenie w Pakistanie. Minister praw człowieka w środę zaproponowała wprowadzenie zakazu zatrudniania dzieci do prac domowych – poinformowała agencja EFE.

Policja podała, że oskarżona para z miasta Rawalpindi została aresztowana. „Torturowali dziewczynkę, a ślady tortur były widoczne na różnych częściach jej ciała, w tym na twarzy, udach i brzuchu” – powiedział EFE policjant Mukhtar Ahmad.

Sprawa wyszła na jaw w niedzielę, kiedy pracodawcy ośmiolatki przynieśli ją do szpitala. Dziecko zmarło w poniedziałek rano.

Para rzekomo torturowała dziewczynkę, ponieważ przypadkiem wypuściła ona z klatki cztery papugi, które kosztowały 64 tys. rupii (ok. 1,5 tys. zł). „Wszystkie papugi odleciały, ale trzy zostały później schwytane” – powiedział Ahmad.

Ośmiolatka pracowała w domu od czterech miesięcy. Opiekowała się małym dzieckiem w zamian za edukację, jedzenie, ubrania i niewielką pensję. Jak podała policja, do pracy przyprowadził ją jej wujek.

Agencja EFE poinformowała, że sprawa wywołała powszechne oburzenie w Pakistanie. Minister praw człowieka Shireen Mazari napisała na Twitterze, że jej resort zaproponował poprawkę, która uznałaby prace domowe za zajęcie niebezpieczne dla dzieci.

Szacuje się, że w Pakistanie zatrudnionych jest 12,5 miliona dzieci. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 − thirteen =