Lech Wałęsa chce udzielić swojego poparcia w wyborach prezydenckich. Zobacz komu

Były prezydent RP Lech Wałęsa powiedział rosyjskiej agencji TASS, że myśli o poparciu w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, choć decyzji jeszcze nie podjął. „Mimo, że nie wszystko mi się podoba, będę popierać Platformę (Obywatelską)” – wyjaśnił.

Pytany przez TASS o to, kogo popiera na przyszłych wyborach w Polsce, Wałęsa odparł: „dokładnie jeszcze nie zdecydowałem”. Dodał następnie: „myślę jednak o poparciu Rafała Trzaskowskiego”.

„Do rządzenia krajem trzeba mieć dość dużo przygotowanych ludzi. Tylko Platforma ma wystarczające zasoby do rządzenia państwem” – ocenił były prezydent w wywiadzie, opublikowanym przez rosyjską agencję we wtorek.

Wyraził ocenę, że „inne partie również są dobre”, jednak – jego zdaniem – „są zbyt małe, by poradzić sobie z całym krajem”.

„Mimo, że nie wszystko mi się podoba, będę popierać Platformę i tę grupę, dlatego, że mogą oni rządzić państwem” – zapowiedział Wałęsa.

W wywiadzie były prezydent komentował obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, podkreślając potrzebę rozwiązywania problemów globalnych, m.in. ekologicznych. Mówił także o relacjach polsko-rosyjskich, w tym o sporach dotyczących historii najnowszej i kwestii gazu. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk