Adamczyk: nie zmniejszamy funduszy na drogi samorządowe

Magdalena Targańska20 maja, 20202 min

Rząd nie zamierza zmniejszyć finansowania drogowych inwestycji samorządowych, na które w tym roku planuje przeznaczyć 3,2 mld zł – poinformował w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

„Nie wygaszamy inwestycji na poziomie samorządowym. (…) Tam skierowane są niebagatelne kwoty finansowe. W tym roku to kwota 3,2 mld zł. Jeżeli dodamy do tego pieniądze samorządów rzędu 40-50 proc. finansowania inwestycji, daje nam to razem od 5 do 6 mld zł” – powiedział Adamczyk.

Minister wyjaśnił, że inwestycje na drogach samorządowych poprawiają stan techniczny tych szlaków i bezpieczeństwo ruchu.

Adamczyk podkreślił, że pieniądze przeznaczone na drogi samorządowe nie zostaną wykorzystane na inne cele w związku z walką z koronawirusem.

Minister zapewnił też, że rząd utrzyma poziom finansowania dużych i średnich projektów drogowych i kolejowych, co oznacza kontynuację budów przy realizacji projektów zawartych w Krajowym Programie Kolejowym i finansowanych z Programu Budowy Dróg Krajowych.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk