Ten europejski kraj poradził sobie z koronawirusem! Są pierwsi…

Agnieszka Malinowska15 maja, 20202 min

Od kilku miesięcy cały świat walczy z koronawirusem, który nie chce ustąpić. Ciągle przybywa sporo nowych zakażeń. Jednak ten europejski kraj już sobie poradził! Zobacz, o który kraj chodzi.

(fot. Pixabay.com)

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o Nowej Zelandii, która ogłosiła, iż pokonała epidemię teraz sukcesem może pochwalić się jeden z europejskich krajów – jest to Słowenia.

ZOBACZ TAKŻE: Ten kraj wygrał z koronawirusem! Zobacz jak tego dokonano

Słowenia oswoiła epidemię w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Dzisiaj Słowenia ma najlepszy obraz epidemiologiczny w Europie.

-ogłosił premier Słowenii Janez Janša.

Dzięki temu sukcesowi wszelkie obostrzenia będą łagodzone, a w następnym tygodniu dzieci w Słowenii wrócą do szkół. Pomimo, że łagodzenia wszelkich restrykcji obywatele dalej będą musieli nosić maseczki w zamkniętych miejscach publicznych, zachowywać dystans oraz dezynfekować ręce przed każdym wejściem do sklepu.

Słowenia jest pierwszym krajem europejskim, któremu udało się pokonać koronawirusa.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk