WiadomościZagranicaTen europejski kraj poradził sobie z koronawirusem! Są pierwsi…

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska15 maja, 20202 min

Od kilku miesięcy cały świat walczy z koronawirusem, który nie chce ustąpić. Ciągle przybywa sporo nowych zakażeń. Jednak ten europejski kraj już sobie poradził! Zobacz, o który kraj chodzi.

(fot. Pixabay.com)

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o Nowej Zelandii, która ogłosiła, iż pokonała epidemię teraz sukcesem może pochwalić się jeden z europejskich krajów – jest to Słowenia.

ZOBACZ TAKŻE: Ten kraj wygrał z koronawirusem! Zobacz jak tego dokonano

Słowenia oswoiła epidemię w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Dzisiaj Słowenia ma najlepszy obraz epidemiologiczny w Europie.

-ogłosił premier Słowenii Janez Janša.

Dzięki temu sukcesowi wszelkie obostrzenia będą łagodzone, a w następnym tygodniu dzieci w Słowenii wrócą do szkół. Pomimo, że łagodzenia wszelkich restrykcji obywatele dalej będą musieli nosić maseczki w zamkniętych miejscach publicznych, zachowywać dystans oraz dezynfekować ręce przed każdym wejściem do sklepu.

Słowenia jest pierwszym krajem europejskim, któremu udało się pokonać koronawirusa.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w gazecie Warszawski Wieczór, była stażystka w PE, 2016-teraz pracuje dla WCz. Janusza Korwin Mikkego, swoje artykuły publikuję na portalach: Prawy, NaszaPolska, ProstozMostu, a także w gazecie Moja Rodzina.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

18 − 4 =