LudzieTylko u nasLubrant: epidemia jest wykorzystywana do alienacji rodzicielskiej!

Paweł Skutecki Paweł Skutecki7 maja, 20202 min

Robert Lubrant, były policjant, specjalista w zakresie przemocy w rodzinie i prezes bydgoskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwo Dziecka, które pomaga na zlecenie sądów w realizacji kontaktów z dziećmi po rozstaniu rodziców, mówi wprost, że często rodzice – zwykle matki – wykorzystują epidemię jako pretekst do ograniczania kontaktów dziecka z drugim rodzicem. 

Mama może – jeśli będzie chciała – wykorzystać sprzęt, żeby ojciec miał kontakt z dzieckiem. Uważam, że powinna to zrobić, bo moim zdaniem to może mieć znaczenie przed sądem. Kiedy już minie pandemia i zaczną się sprawy o ukaranie, każdy sędzia powinien zapytać: a co pani zrobiła, żeby ten kontakt był? – pyta Lubrant. Jego zdaniem żadne rozporządzenie premiera nie może zmieniać orzeczeń niezależnego sądu o kontaktach. 

Zobacz całą rozmowę: 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

eighteen − three =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl