Dorzucimy trzy miliony euro koncernom farmaceutycznym

Paweł Skutecki4 maja, 202022 min

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas globalnej konferencja darczyńców, że Polska i kraje Grupy Wyszehradzkiej zdecydowały o przeznaczeniu dodatkowych 3 mln euro w ramach inicjatywy na rzecz przyspieszenia opracowania szczepionki i leków na Covid-19.

W poniedziałek odbywa się globalna konferencja darczyńców na rzecz opracowania szybkiego dostępu do bezpiecznych, skutecznych i przystępnych cenowo metod diagnostyki i terapii, a także szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Aby zebrać fundusze na wsparcie tego przedsięwzięcia, Unia Europejska i jej partnerzy organizują światowy maraton składania deklaracji wkładów finansowych. Gospodarzem spotkania online jest Komisji Europejska.

„Polska razem z innym krajami V4 zdecydowała o przeznaczeniu dodatkowych 3 mln euro – jako części inicjatywy – aby przyspieszyć proces opracowania niedrogich leków i szczepionki, jak również efektywnych metod testów (dotyczących Covid-19 – PAP). Mam nadzieję, że ten wkład będzie znaczącym krokiem w stronę wspólnego europejskiego zwycięstwa nad pandemią i stworzy grunt pod przyszłą współpracę w podobnych kwestiach” – powiedział Morawiecki podczas konferencji w przekazie wideo transmitowanym na stronach internetowych KE. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 comments

 • Ewelina

  4 maja, 2020 at 10:12 pm

  Pan Premier Polaków chyba chce się szybko pozbyć w białych rękawiczkach od najmłodszych do najstarszych… Co z NOPami po szczepieniach? Czemu nic nie mówicie na ten temat i nie ma odszkodowań za przymus szczepień? Czemu dokładacie szczepień dzieciom, w jakim celu? Pan Premier chyba nie służy Polsce i Polakom… Bo trudno w to uwierzyć? 3 miliony na eksperymentalne szczepionki? A gdzie są pieniądze dla dzieci poszkodowanych po szczepieniach… O tym cisza!!??

  Reply

 • Dorota

  5 maja, 2020 at 7:17 pm

  To jest już szczyt wszystkiego, nie dość, że gospodarka w ruinie, dziesiątki tysięcy ludzi bez pracy, tarcza antykryzysowa to istny bubel pod każdym względem… ale co tam dodrukujmy jeszcze troche kasy, stać nas na to to nic, że kraj w rozsypce.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk