PolskaTylko u nasOstro! „Ktoś” próbuje wyłudzić dane wszystkich mieszkańców Polski? 

Paweł Skutecki Paweł Skutecki23 kwietnia, 20202 min

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że złożył do prokuratury zawiadomienie dotyczące – jego zdaniem – próby wyłudzenia danych osobowych wszystkich dorosłych mieszkańców miasta. 

Dzisiaj o godzinie 1.41 w nocy do bydgoskiego ratusza wpłynął mail z adresu wybory2020@poczta-polska.pl. Niepodpisany z nazwiska nadawca domaga się na podstawie ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 otrzymania od prezydenta Bydgoszczy wszystkich danych ze spisu wyborców. 

Prezydent Rafał Bruski odmówił spełnienia prośby (?) i złożył doniesienie do prokuratury. „Nie ulega wątpliwości, że każdy może założyć konto pocztowe o adresie „wybory2020@poczta-polska” i złożyć podpis jako „Poczta Polska” – napisał w zawiadomieniu. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

one × 3 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl