Rusza serwis WspieramLokalnie.pl promujący lokalne firmy

Karol Kwiatkowski23 kwietnia, 20203 min

Rusza ogólnopolski internetowy serwis WspieramLokalnie.pl, który umożliwia zakup vouchera i wsparcie lokalnych przedsiębiorców w utrzymaniu płynności finansowej podczas epidemii koronawirusa. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Rozwoju.

Internetowy serwis WspieramLokalnie.pl przygotowała firma Sellions. Według przesłanych przez nią informacji, serwis pozwala na zakup vouchera, który może być zrealizowany za 3-9 miesięcy, a zgromadzone przez aplikację środki są natychmiast przekazywane przedsiębiorcom, np. właścicielom małych sklepów, punktów gastronomicznych czy salonów usługowych.

Przedsiębiorca, który chce skorzystać z serwisu, powinien wejść na stronę WspieramLokalnie.pl, kliknąć w ikonkę „+ DODAJ PUNKT” na mapie oraz wypełnić krótki formularz z informacjami o swojej działalności. Rejestracja jest bezpłatna.

Każdy z uczestników projektu otrzyma unikalny link do wpłat on-line dla swoich klientów. Może się nim podzielić z nimi np. w swoich mediach społecznościowych, zachęcając do dokonania zakupu.

Z kolei konsumenci, którzy chcą wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, mogą na mapie wybrać miasto i firmę, które chcą wesprzeć, kupić voucher na wybraną kwotę i zrealizować go za 3-9 miesięcy. Zgromadzone środki trafią natychmiast na rachunek bankowy przedsiębiorcy. Aplikacja nalicza też 1 proc. rabatu na cenę vouchera, ponieważ klient pokrywa koszt transakcji, by nie dopłacał on do ceny. Przykładowo, kupując voucher o wartości 100 zł klient płaci 100 zł, z czego 99 zł idzie do dostawcy, a 1 zł na pokrycie kosztu transakcji online. Opłaty za transakcję on-line są pobierane przez dostawcę tej usługi – firmę Przelewy24.

Według firmy Sellions, w projekt zaangażowała się firma UPC, a także Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu oraz Związek Rzemiosła Polskiego, a patronatem objęło go Ministerstwo Cyfryzacji. Firma podała, że projekt realizuje pro bono, a jedynym kosztem jest 1 proc. prowizji od ceny vouchera, naliczane przez dostawcę płatności on-line. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk