Krzysztof Bosak znów apeluje do polskiego rządu! O co walczy tym razem? 

Agnieszka Malinowska23 kwietnia, 20204 min

Krzysztof Bosak z Konfederacji jest jednym z kandydatów na prezydenta Polski z 2020 roku. W ostatnim czasie można zauważyć wzrost jego poparcia. Podczas ostatniej konferencji prasowej znów zaapelował do polskiego rządu. O co walczy tym razem? 

(PAP/Tomasz Gzell)

Jak wiadomo Krzysztof Bosak jest jednym z kandydatów na prezydenta w 2020 roku. Pomimo, że w związku z koronawirusem kandydatom bardzo trudno prowadzić jest jakąkolwiek kampanię na prezydenta poparcie Krzysztofa Bosaka stale rośnie. W jednym z sondaży Social Changes otrzymał tylko o 1 punkt procentowy mniej od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. 

Od jakiegoś czasu Krzysztof Bosak prezentuje swoje gospodarcze propozycje. Już kilka tygodni temu przedstawił 8-punktowy pakiet rozwiązań antykryzysowy. Jego zdaniem w wyniku decyzji rządu wielu Polaków straci pracę. Kilka dni temu podczas jednej z konferencji prasowych przyznał, że przedsiębiorcy żyją w niepewności, ponieważ panuje chaos regulacyjny i polityczny. Również w swoich tezach konstytucyjnych „Nowy porządek” nie zapomina o przedsiębiorcach. 

„Własność prywatna, wolna przedsiębiorczość i rynkowa konkurencja to podstawowe warunki rozwoju gospodarczego. Konstytucja winna realnie gwarantować swobodę prywatnej inicjatywy obywateli oraz przywrócić w Polsce wolność gospodarczą.” – możemy przeczytać w „Nowym porządku.”

Ostatnio odbyła się kolejna konferencja prasowa Krzysztofa Bosaka, który wezwał rząd do ochrony polskich spółek przed przejęciami! Konferencja prasowa pod Giełdą Papierów Wartościowych.

„Pryncypia rozwoju gospodarczego, opartego o dobrze działający rynek kapitałowy, muszą iść w parze ze świadomością tego, że na arenie międzynarodowej, także w czasach kryzysu, a nawet szczególnie wtedy, toczy się brutalna rywalizacja i trwa cały czas trend do przejmowania spółek o strategicznym znaczeniu, szczególnie przejmowania ich po zaniżonych wartościach.”- powiedział Krzysztof Bosak. 

Podczas konferencji prasowej głos ws. zabrał także skarbnik Konfederacji – Michał Wawer. 

„Epidemia, spadki na giełdach są dla wielkich potęg, dla międzynarodowej finansjery równoznaczne z wywieszeniem znaku +wyprzedaż+. To jest moment, w którym wolny rynek zawodzi, a globalizacja pokazuje oblicze prawa dżungli” – zaznaczył Wawer. 

Jak oceniacie kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka? Myślicie, że ma szansę wejść do drugiej tury?

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk