PolitykaPolskaTylko u nasBez dyskusji. „Stop 447” i „Zatrzymać aborcję” idą do komisji!

Paweł Skutecki16 kwietnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Dziś w bloku głosowań posłowie podjęli bardzo ważne decyzje. Niestety marszałek zabroniła zadawania pytań. O czym decydowali posłowie? 

(PAP/Radek Pietruszka)

Głosami posłów PiS, Kukiz’15 i Konfederacji obywatelski projekt ustawy o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego (tak zwana ustawa „Stop 447”) trafił do Komisji Sprawiedliwości. Posłowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy byli za wyrzuceniem projektu do kosza, a PSL się wstrzymał od głosu. 

Posłowie decydowali również o obywatelskim projekcie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży („Zatrzymać aborcję”), którą podpisało prawie milion Polaków. Większość (PiS, Konfederacja i część Koalicji Polskiej PSL/Kukiz’15) zdecydowała, że prace nad projektem będą kontynuowane w Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

W obu przypadkach Sejm głosami głównie PiS i Koalicji Obywatelskiej odrzucił wnioski o bezzwłoczne przystąpienie do prac nad projektami, co – zgodnie z praktyką sejmową – może oznaczać, że ugrzęzną one w komisjach nawet na zawsze.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sześć + 20 =