Akcja „Maska i Książka” Muzeum II Wojny Światowej

Karol Kwiatkowski16 kwietnia, 20204 min

Muzeum II Wojny Światowej (MIIWŚ) w Gdańsku rozpoczęło w czwartek akcję „Maska i Książka”, polegającą na bezpłatnym rozdawaniu maski ochronnej wraz z publikacją książkową. Pakiet dostarczy pod wskazany adres kurier.

(WIKIPEDIA.ORG)

Jak poinformowała rzecznik prasowy MIIWŚ Hanna Mik inicjatywa jest skierowana do pełnoletnich mieszkańców Gdańska. Kampania „Maska i Książka” ruszyła w czwartek i będzie prowadzona do wyczerpania zapasów, nie później niż do 10 maja.

Aby otrzymać za darmo maskę ochronną i publikację MIIWŚ dotyczącą II wojny światowej należy wypełnić formularz na stronie internetowej https://muzeum1939.pl/maskaiksiazka. Następnie, maska i książka zostaną dostarczone przez kuriera.

„Obecna sytuacja nie pozwala mi zaprosić Was do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dlatego właśnie, wspólnie z moimi współpracownikami, postanowiliśmy odwiedzić Was zdalnie w ramach nowego projektu +Maska i książka+. Tym skromnym upominkiem – niezbędną dziś maską ochronną oraz wartościową niezależnie od okoliczności lekturą – chcemy Was zapewnić o naszej solidarności, życzliwości, ale także o niezmiennej gotowości naszej instytucji do realizowania statutowej misji, którą jest pielęgnowanie polskiej historii” – oświadczył, cytowany w komunikacie prasowym, dyrektor MIIWŚ Karol Nawrocki.

Przypomniał, że w trakcie II wojny światowej mimo „przerażającej dominacji dwóch totalitaryzmów, na okupowanych ziemiach polskich trwała systematyczna, niezależna podziemna edukacja”. „Uczestniczyło w niej aż milion uczniów szkół podstawowych i 100 tys. młodych ludzi z poziomu gimnazjów i liceów. Pięknym owocem konspiracyjnej nauki było 25 tys. zdanych matur i 600 magisterskich dyplomów” – dodał.

„Dzisiaj – w roku 2020, w tej wyjątkowej, pandemicznej sytuacji również nie zapomnimy o poszerzaniu naszej wiedzy, tym razem w rygorach bezpieczeństwa higienicznego. A do tego przyda nam się z pewnością +Maska i książka+” – stwierdził Nawrocki.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk