Nie żyje Andrzej Adamiak, wokalista i lider zespołu Rezerwat

Karol Kwiatkowski8 kwietnia, 20202 min

W wieku 60 lat zmarł w środę gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów Andrzej Adamiak. Był liderem popularnego przed laty zespołu Rezerwat, który nagrał takie przeboje, jak: „Zaopiekuj się mną”, „Kocha ciebie niebo”.

rezerwat.pl

O nagłej śmierci muzyka poinformowano na oficjalnej stronie zespołu Rezerwat.

„Dzisiaj, tj. 8-go kwietnia 2020 r., przed godziną 11 nagle i przedwcześnie zmarł Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat, a przede wszystkim mąż, ojciec i nasz przyjaciel. Żegnaj Andrzeju!” – napisano.

Adamiak był gitarzystą basowy, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów i producentem muzycznym. W 1982 roku założył w Łodzi rockową grupę Rezerwat, która zyskała dużą popularność. Zespół wydał ponad 1,5 mln płyt. Jego największymi hitami są piosenki: „Zaopiekuj się mną” i „Kocha ciebie niebo”. Pod koniec lutego Rezerwat wystąpił z koncertem akustycznym w Radiu Łódź, jego retransmisję rozgłośnia w hołdzie artyście wyemituje w święta Wielkanocne.

Jak poinformował żegnający artystę i kolegę na Facebooku Ryszard Makowski, gospodarz „Cafe Piosenka”, Andrzej Adamiak był gościem nagranej niedawno audycji, której emisję zaplanowano na 3 maja w TVP3.

Muzyk zmarł w wieku 60 lat. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk