Zaczynają się schody...

Popularna sentencja brzmi: „Skończyła się zabawa, zaczynają się schody”. Można ją zastosować do wielu sytuacji: rozumieć dosłownie, gdy uczta czy „impreza” odbywała się na piętrze i po niej trzeba zejść do wyjścia stromymi schodami, albo w przenośni: kończy się szczęśliwy okres życia, czeka uciążliwa, pełna wysiłków i przykrości szara egzystencja. Pan opuszcza panią albo odwrotnie;

 


„chłopak”- „dziewczynę” lub a rebours; skończyła się „kasa” i pozostaje pusty portfel; zbankrutował zakład pracy, a nigdzie posady nie ma. Także kiedy kończy się lato, mijają wakacje, upływa urlop – a z nimi rozrywki i miłe znajomości. „Nigdy znad morza nie wyjeżdżajcie ostatni”- przestrzegał Adolf Rudnicki. Smutek pustej plaży jest porażający: towarzystwo się rozjechało, dochodzi przykrość pożegnań na kolejowej stacji. Szybko urywają się znajomości, pozostaje bezbarwna codzienność.

Z.Ż.

 


14-08-2018 admin

Komentarze

  • https://www.ekspedyt.org/2018/05/23/uwaga-zlodziej-majac-pesel-i -nazwisko-moze-wyrobic-tzw-dowod-kolekcjonerski-i-wziac-na-niego -kredyt/#comment-69064
  • To co sie szybko konczy, jak mgnienie, nie ma wartosci.Rozrywka.Szukanie rajcu tylko w tabunach plazowiczow lub gromadach turystow i pseudo takowych, to szokujace nieco.Puste plaze, morza szum, ptakow spiew, krzyk mew, muszelki, zapach jodu, a nie smrodu- cos bajecznego.I piekne niebo nawet zasnute chmurami-jakby prezent tylko dla nas spacerowiczow.Mijamy sie z usmiechem i w poczuciu zrozumienia- jak tu cudownie bez tej holoty.Widsc, ze mozna miec rozne preferencje.Komus brakuje ludzi , mial ich niedosyt- ciagnie go w tlum, ktory daje mu poczucie komfortu.Ktos moze byc zmasakrowany ludzmi wokol i kocha nature bez tabunow ludzi.Tabuny nie sa mu do niczego potrzebne, bo mial ich za duzo i to nie najlepszego gatunku.
  • Dzisiaj Google usunęło mi ikonkę NP z tabletu i powiadomiło: Nie ma takiej aplikacji! Ale - nie ze mną takie numery!!!

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis