Rozliczenia

Kończy się okres czteroletnich rządów „Prawa i Sprawiedliwości”, zapowiadanych jako „Dobra Zmiana” i „ Czwarta Rzeczpospolita”.

Niestety, ani jednego, ani drugiego nie zdołano w oczekiwanym kształcie dokonać. Wspomożono rodziny przez 500+, uwolniono od oszustw i zaniedbań

VAT, ujawniono afery, przywrócono w znacznym stopniu historię narodową

i wartości patriotyczne, uporządkowano Polskie Radio i Telewizję Publiczną.

 

 

 


Wielu istotnych problemów nie rozwiązano: nie uzdrowiono sądownictwa, czemu przeszkodziła pełna błędów i niekonsekwencji postawa prezydenta; media – w tym wielkie stacje i liczne programy TV – pozostały w rękach niemieckich i angielskich koncernów oraz lewackich redaktorów. Reforma szkolnictwa niezbyt się udała, służba zdrowia w dalszym ciągu niedomaga, w nauce i w szkolnictwie wyższym następują wręcz fatalne przeobrażenia. Polityka zagraniczna całkowicie zawiodła: wplątaniem się w amerykańskie dążenia polityczne pogłębiliśmy konflikt z Rosją, a uzależnili od USA,

niepotrzebnie sprowadzając stamtąd do kraju reprezentacje wojskowe i kupując kosztowną, a mało przydatną broń. Zamiast zająć stanowczą postawę wobec Izraela i wrogiego nam światowego żydostwa, wdzięczymy się do nich, tolerując też nieprzyjazne działania Żydowskiego Instytutu Historycznego i Bnai Brith oraz narażając Polskę na ograbienie w wyniku bezpodstawnych finansowych roszczeń Żydów, wspieranych przez Amerykę. Wobec Unii Europejskiej okazujemy żenującą ustępliwość.

Pewnym usprawiedliwieniem jest fakt, że spora część społeczeństwa, zdemoralizowana latami rządów komunistycznych i panowania fałszywych

liberałów z UD/UW i KLD oraz Platformy Obywatelskiej, naprawy państwa sobie nie życzy, a główna partia opozycyjna z jej przybudówkami, wspomagana z zagranicy, przeszkadza rządowi, jak może, szkodząc też Polsce. Trudno więc się dziwić, że niektóre obietnice wyborcze obawiano się spełnić.

Jednak bilans tych czterech lat nie wypada tak, jak na to liczyliśmy. Wzrosło

zadłużenie państwa, niektórzy ministrowie kompromitują swój urząd,

planowane korzystne przedsięwzięcia zaczynają się za późno. Jak widać, sił nie staje... Ale alternatywy nie ma: Koalicja Europejska to postkomunistyczne, antynarodowe i antyreligijne lewactwo. Zniszczyłoby Polskę do reszty.

 

Zbigniew Żmigrodzki

 


07-03-2019 admin

Komentarze

 • W rozliczeniu minusów PiS-u brakuje : ujawnienie Aneksu do rozwiązania WSI, dalszego prowadzenia morderstwa ks. Jerzego, ekshumacji w Jedwabnem ze skandalicznym jej przerwaniem przez min. Lecha Kaczyńskiego, usunięcie min. Macierewicza za podjuszczeniem PAD'a, wizyta Premier Szydło w Izraelu / po co ?/ do dziś nie wiadomo/ wcale nie są to drobne minusiki...
 • Obie grupy post-magdalenkowe [pacta sunt servanda, wg. Geremka] maja swych liderów za granoicami. Tylko konfederacja, choc od sasa do lasa, ma slogany realnie pro-polskie.
  Jesli będzie w parlamencie, to PiS będzie musiał sterować bardziej pro-polsko
 • https://prawicowy
  internet.pl/upadek
  -dziennikarstwa-w
  -polsc e-bertold
  -kittel-otrzymal-
  nagrode-
  dziennikarza-roku
  -2018 -miejsce-
  przyznania-nagro
  dy-muzem-polin/
 • https://youtu.
  be/QlSsg7
  QkjrY
 • https://www.magnapolonia
  .org/gontarczyk-zarzuca
  -naukowa-mist yfikacje-
  publikacji-wydanej-
  przez-centrum-badan-
  nad-zaglad a-zydow/
 • Trzeba w tym linku zlikwidowac przerwe w wyrazie:-prezes-/ chyba specj.ktos wam zainstalowal,bo nizej tez jest przerwa w innym wyrazie i moze sie nie otwierac.
 • https://m.wirtual
  nemedia.pl/m/
  artykul/tomasz
  -jagiello-prez es
  -heliosa-zakaz-
  handlu-w-
  niedziele-
  wyeliminowal-
  kinom -konkure
  ncje-zyskujemy
  -wywiad
 • https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/tomasz-jagiello-prezes-hel iosa-zakaz-handlu-w-niedziele-wyeliminowal-kinom-konkurencje-zys kujemy-wywiad
  Kina Michnika,Agory i wszystko jasne.Do tego zaprzyjaznieni rezyserzynp.filmu Kler / 5 mln widzow/.Gosc ujawnia plany ....mieszania w glowach coraz nlodszym rocznikom.Bolszewia, tak ogolnie,POdnosi leb na wszystkich frontach chamieje i bezczelnieje, a Polacy dobroduszni daja z siebie robic durniow , w tym nasi pasterze i media polskie, katolickie, goszczace antypolska krypto-bolszewie ,ktora na innych pirtalach wspiera najgorsze szczujnie.Cekawe zjawisko, jak zadanie...matematyczne.

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis