APEL DO RZĄDZĄCYCH

Apel Andrzeja Rozpłochowskiego i Andrzeja Sobieraja – od roku 1980 przywódcy regionów i członkowie władz krajowych pierwszej „Solidarności” w sprawie żądania złożenia w IPN i odtajnienia akt Służb bezpieczeństwa, posiadanych przez obywateli.

 


W imieniu Stowarzyszeń: Porozumienie Katowickie 1980, Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Śląsko-Dąbrowskiego oraz Stowarzyszenie Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Radomskiego, apelujemy do rządzących: w dobrze i mądrze pojętym interesie narodu, jak najszybciej niech państwo polskie ogłosi amnestię i wezwie wszystkich, którzy prywatnie posiadają jakiekolwiek dokumenty z zasobów służb bezpieczeństwa i innych organów państwa z okresu PRL, aby w terminie np. 2 miesięcy złożyli je w oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej na terenie kraju, bez obawy poniesienia konsekwencji za nieuprawnione ich posiadanie. Komu dowiedzione będzie ich posiadanie po terminie amnestii, ten zgodnie z prawem poniesie odpowiedzialność karną. Byłby to krok w stronę ciągle nie spełnionej lustracji i dekomunizacji.

 

Andrzej Rozpłochowski i Andrzej Sobieraj
– od roku 1980 przywódcy regionów i członkowie władz krajowych pierwszej „Solidarności”

 

21.02.2016

 

 

Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia


13-03-2016 admin

Komentarze

  • nie rozumie dlaczego obecny rzad nie odtajnia, czy sa tam rowniez nazwiska naszych i sie wstydza. Dlaczego prezydent nie odtajnia anaksu tez jest niezrozumiale?
  • W rękach ex elity policyjnej i służb spec.jest jeszcze sporo akt ale dam głowę,że akta o "SWOICH" dawno zostały przeniesione na nośniki pamięci natomiast papierowe zostały już dawno zniszczone.Czasu nie da się cofnąć do 1989 roku.Z winy "umoczonych"polityków okrągłego stołu nie przeprowadzono ani dekomunizacji ani nie przeprowadzono prawdziwej LUSTRACJI.Kto z nas Polaków upoważnił T.Mazowieckiego do postawienia "Grubej kreski."? Ja NIE !!!

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Warto wiedzieć

"Miś" Kamiński i Andrzej Morozowski sporządzili kiedyś chwalebne "dzieło" pt. "Koniec PiS-u". Rzeczywistość okazała się inna: to ich "Platformę" może czekać koniec. Zastąpi ją KOD lub "Nowoczesna" bądź połączenie tych awanturniczych gromad, zarządzone przez niewidocznych sterników antyrządowej rebelii. Tymczasem Tusk chce wyprzeć Schetynę i zastąpić Hanną Gronkiewicz-Waltz. Tylko tak dalej...
 
W "Super Expressie" wyróżnia się jako podgryzacz władzy Sławomir Jastrzębowski. Cytujemy: "KOD wyprzedza PiS  (...) ten ruch, pchany przez niewidzialne a sprawne ręce, dziś zwyciężyłby w wyborach". - Ciekawe, czyje to ręce? Zgłaszają się BND, Mossad,CIA, a chyba i złowrogi Putin. Jednak najpewniej są to ręce którejś z naszych specjalnych, podobno aż siedmiu, służb. Proponujemy dobrze trzepnąć po łapach...

 

 

 

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis