Kolejny cud eucharystyczny w Polsce

12 kwietnia w parafii św. Jacka w Legnicy odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano wyniki badania zjawiska, które miało miejsce między 25 grudnia 2013 r. a 4 stycznia 2014 r.


25 grudnia 2013 r. podczas udzielania Komunii św. wiernym kapłanowi upadła na posadzkę konsekrowana Hostia. Została podniesiona i złożona do kielicha z wodą, aby – jak przewidują zalecenia liturgiczne – nastąpiło rozpuszczenie komunikantu. Kielich umieszczono w tabernakulum. 4 stycznia 2014 r. jeden z kapłanów stwierdził, że konsekrowany komunikant nie rozpuścił się, lecz na 1/5 jego powierzchni pojawiło się przebarwienie.

 

Ówczesny biskup legnicki – Stefan Cichy, powołał komisję, której zadaniem było obserwowanie tego zjawiska. W lutym 2014 r. z komunikantu wyodrębniono fragment materii koloru czerwonego i złożono na korporale. Komisja zleciła przebadanie próbki odpowiednim instytucjom, w której był m.in. Zakład Medycyny Sądowej, który wydał następujące oświadczenie: „W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (…) Całość obrazu (…) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego (…) ze zmianami, które często towarzyszą agonii. Badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki”.

 

Obecny biskup – Zbigniew Kiernikowski w styczniu 2016 r. przedstawił całą w Kongregacji Nauki Wiary. Zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, polecił księdzu proboszczowi kościoła św. Jacka w Legnicy przygotowanie odpowiedniego miejsca dla wystawienia Relikwii tak, aby wierni mogli oddawać Jej cześć. Poprosił również o udostępnienie przybywającym osobom stosownych informacji oraz o prowadzenie systematycznej katechezy, która pomagałaby właściwie kształtować świadomość wiernych w dziedzinie kultu eucharystycznego. Polecił nadto założenie księgi, w której byłyby rejestrowane ewentualne uzyskane łaski oraz inne wydarzenia mające charakter nadprzyrodzoności.

 

17 kwietnia w kościołach diecezji legnickiej zostanie odczytany list księdza biskupa do wiernych.

To już drugi, przypadek cudu eucharystycznego w Polsce, poprzedni miał miejsce w Sokółce w 2008 r. Mimo, że dwaj niezależni patomorfolodzy doszli do podobnych wniosków, to ich wyniki zostały zakwestionowane. I do dziś ta sprawa nie została rozstrzygnięta.


13-04-2016 admin

Komentarze

  • Spk

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Warto wiedzieć

"Miś" Kamiński i Andrzej Morozowski sporządzili kiedyś chwalebne "dzieło" pt. "Koniec PiS-u". Rzeczywistość okazała się inna: to ich "Platformę" może czekać koniec. Zastąpi ją KOD lub "Nowoczesna" bądź połączenie tych awanturniczych gromad, zarządzone przez niewidocznych sterników antyrządowej rebelii. Tymczasem Tusk chce wyprzeć Schetynę i zastąpić Hanną Gronkiewicz-Waltz. Tylko tak dalej...
 
W "Super Expressie" wyróżnia się jako podgryzacz władzy Sławomir Jastrzębowski. Cytujemy: "KOD wyprzedza PiS  (...) ten ruch, pchany przez niewidzialne a sprawne ręce, dziś zwyciężyłby w wyborach". - Ciekawe, czyje to ręce? Zgłaszają się BND, Mossad,CIA, a chyba i złowrogi Putin. Jednak najpewniej są to ręce którejś z naszych specjalnych, podobno aż siedmiu, służb. Proponujemy dobrze trzepnąć po łapach...

 

 

 

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis