Zalewska: Zielony Ład nie ma nic wspólnego z ratowaniem planety

„Klimat się zmienia, ale oprócz działalności człowieka są dziesiątki różnych sytuacji, które wpływają na to, że tak się dzieje. Natomiast kilkadziesiąt dokumentów Zielonego Ładu nie ma nic wspólnego z ratowaniem planety” – mówiła w poniedziałek w Popołudniowej rozmowie w RMF FM europosłanka Prawa i Sprawiedliwości, Anna Zalewska.

Zalewska stwierdziła, że osiągnięcie neutralności klimatycznej przez UE do 2050 roku to cel absurdalny. Niemożliwy do zrealizowania – zaznaczyła. Klasycznym przykładem tego, jak UE rozumie Zielony Ład, jest chociażby ostatnie zdarzenie w Hesji. „Bajkowy las” braci Grimm zostanie wyrżnięty po całości po to, żeby postawić tam elektrownie wiatrowe wielkości 240 metrów – podkreśliła.

– Ja celowo pokazuję tego rodzaju absurdy, żeby pokazać, że tak naprawdę nie ma takiego dokumentu, który – po pierwsze – zmierzałby do tego, żeby pochłaniać tyle, ile jest emitowane. Po drugie – proszę zauważyć, że nie jest udowodnione, że my jesteśmy w stanie ten cel osiągnąć. Mamy raport Europejskiej Agencji Środowiska, która mówi, że celów na 2030 nie zrealizujemy – podkreśliła europosłanka PiS.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk