Hołownia: Albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiS

Karol Kwiatkowski3 października, 202313 min

„Wszyscy po tej stronie sceny politycznej (po stronie opozycyjnej) zrozumieli prostą prawdę: albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja (rządów) PiS” – mówił w poniedziałek w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Szymon Hołownia komentując słowa wypowiedziane przez Donalda Tuska na Marszu Miliona Serc. Lider PO w zaskakująco przychylnych słowach pozdrowił w Warszawie i Hołownię i Kosiniaka-Kamysza.

Prowadzący rozpoczął od cytatu z Donalda Tuska, który na niedzielnym marszu serdecznie pozdrowił Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza, gratulując im „świetnej roboty w terenie”. Co się stało, że lider PO pierwszy raz w tak przychylnych słowach zwrócił się do przedstawicieli innych partii opozycji?

Wszyscy po tej stronie sceny politycznej (po stronie opozycyjnej) zrozumieli prostą prawdę: albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja (rządów) PiS – powiedział Hołownia tłumacząc, że albo Trzeciej Drodze uda się przekroczyć próg 8 proc., albo Prawo i Sprawiedliwość będzie w stanie stworzyć rząd.

Szef Polski 2050 wyjaśnia, że słowa Tuska wynikają także z politycznego pragmatyzmu. Układ trzech list po stronie opozycyjnej (KO, Lewica i Trzecia Droga) sprawdza się – mówi Szymon Hołownia i dodaje:

Polaryzacja w Polsce jest dziś tak silna, że jak ktoś chciałby przejść z zabetonowanego obozu PiS do obozu zmiany, to musi mieć po drodze jakiś parking. My jesteśmy etapem dla niektórych odchodzących od PiSu. Z naszych badań wynika, że aż 19 proc. wyborców PiS rozważa głosowanie na nas jako na drugą opcję.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • PI Grembowicz

  3 października, 2023 at 10:40 am

  … Towarzysz H. z TVN, czyli były kleryk dominikanów…
  Zgroza
  Intelektualna
  Zresztą każda…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk