Tomczyk: Jesteśmy w jakiejś próżni prawnej

Karol Kwiatkowski9 czerwca, 20234 min

Cyrk, bałagan. Jesteśmy w jakiejś próżni prawnej – tak wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk komentował w Rozmowie południe w RMF FM zaskarżenie dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

To jest żenujące, a z drugiej strony pokazuje, jak państwo pod rządami PiS-u zbankrutowało. Oni po 8 latach zajmowania się Trybunałem Konstytucyjnym nie wiedzą, kto jest sędzią, kto jest prezesem Trybunału, nie wiedzą, czy Trybunał ma pełny skład czy nie, co to znaczy pełny skład – wyliczał.

Roch Kowalski pytał swojego gościa, skąd u rządzących taka determinacja, by zakończyć wielomiesięczny spór i paraliż wewnątrz Trybunału Konstytucyjnego.

– Chodzi o bezkarność. Jeżeli pseudotrybunał ma się zajmować takimi sprawami, jak Wąsika czy Kamińskiego, to znaczy, że oni chcą zabezpieczyć swoją przyszłość. Nie bronią dzisiaj Kamińskiego czy Wąsika. Oni bronią siebie – przekonywał Cezary Tomczyk. Morawiecki broni siebie. na pewno wiele zarzutów do niego w przyszłości się pojawi – przewidywał poseł PO.

– Uczestniczyli państwo w wyjątkowym, historycznym wydarzeniu – mówił w RMF FM Tomczyk, zwracając się do wszystkich osób, które wzięły udział w organizowanym przez PO Marszu 4 czerwca.

Nie chciał zdradzić konkretnych planów jego ugrupowania na kolejne miesiące.

– My się nie zatrzymamy. Wiele wyborczych i kampanijnych niespodzianek przed nami – aż do zwycięstwa – zapewniał poseł PO. Na pewno oglądają nas sztabowcy PiS-u. Nie chciałbym im ułatwiać pracy – zastrzegł.

– Musimy udowodnić, że w ciągu 8 lat doszło do rozpadu państwa w wielu zakresach. Obojętnie gdzie spojrzymy: kwestia edukacji, służby zdrowia, sądów i praworządności – to jest po prostu rozkład państwa. Oni nawet sami właściwie to przyznają. Trzeba do tego dołożyć zapałkę – ocenił Tomczyk.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk