Petru: Ja się PiSu nie boję

Karol Kwiatkowski8 czerwca, 20239 min

Padło hasło – Ryszard, jak jesteś taki twardy, to startuj w trudnym okręgu. To ja mówię ok powiedział Ryszard Petru w środę w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

– Ze strony kilku polityków opozycji padło hasło – Ryszard, jak jesteś taki twardy, to startuj w trudnym okręgu. To ja mówię ok. Ja bardzo chętnie wystartuję, ja się PiS-u nie boję. Jestem skłonny wystartować w ramach paktu senackiego w trudnym okręgu, gdzie zwykle wygrywał PiS, proszę bardzopowiedział Ryszard Petru – ekonomista, przedsiębiorca, Instytut Myśli Liberalnej, twórca i założyciel partii .Nowoczesna, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

„Ja bardzo chętnie wystartuję, ja się PiS-u nie boję”

Jest pan ostatnio persona non grata na opozycji, nie widzą pana w pakcie senackim.

Nie będziemy rozmawiać o grach partyjnych, one są nieistotne. Natomiast rozmowy cały czas trwają, pakt senacki jest w trakcie tworzenia się. Ze strony kilku polityków opozycji padło hasło – Ryszard, jak jesteś taki twardy, to startuj w trudnym okręgu. W takim okręgu, gdzie zwykle wygrywał PiS. To ja mówię ok. Ja bardzo chętnie wystartuję, ja się PiS-u nie boję. Jestem skłonny wystartować w ramach paktu senackiego w trudnym okręgu, gdzie zwykle wygrywał PiS, proszę bardzo – stwierdził Petru.

– Pakt senacki jest w trakcie tworzenia, w związku z czym proponowałby wszystkim wstrzymać się z komentarzami, bo pakt się zawiera, nie jest to łatwa rozmowa, bo jest tam kilka partii, sto miejsc do obsadzenia. Chodzi też o to, żeby zmaksymalizować wynik – powiedział gość Beaty Lubeckiej.

„Uważam, że jest bagatelizowano wzrost notowań Konfederacji”

– Borys Budka powiedział, że powinien pan sobie dać na wstrzymanie, przestać występować, opowiadać – przypomniała gospodyni programu.

Demokracja polega na tym, żeby mówić gdzie jest zagrożenie. Uważam, że jest bagatelizowano wzrost notowań Konfederacji. Ja to podkreślam. Uważam, że brak oferty wolnorynkowej, innej niż dominująca w tej chwili na opozycji, czyli sprzeciw wobec 800+ dla wszystkich, ja proponuje kryterium dochodowe, taki głos jest potrzebny. Część tych propozycji Konfederacji jest totalnie nierealnych. Jestem za obniżką podatków, uproszczeniem zasad, ale nie w formule totalnej wolnej amerykanki, która nie jest realna do wprowadzenia – powiedział Ryszard Petru.

„Jestem skłonny do debaty z panem Mentzenem”

– Jestem skłonny do debaty z panem Mentzenem. Sprawdźmy się, czyje pomysły wolnorynkowe są realne, a czyje nie. Pytanie do Konfederacji, czy są za prywatyzacją spółek takich, jak ORLEN, czy są za likwidacją TVP? Chciałbym to wiedzieć i jestem otwarty na taka debatę. Jeśli nie będzie głosu podobnego do mojego po stronie opozycji, to obawiam się, że część elektoratu liberalnego może niestety wybrać Konfederację – zaakcentował popołudniowy gość Radia ZET.

„Jestem przekonany, że Konfederacja zrobi rząd z PiS-em”

– Zobaczycie. Jestem przekonany, że Konfederacja zrobi rząd z PiS-em. Teraz nie mówią o tym, bo straciliby wyborców. To jest taka retoryka. W związku z tym musimy wygrać z PiS-em i z Konfederacją. Uważam, że wzmacniam pakt senacki – stwierdził Petru. Co będzie, jak się nie dogadacie ws. paktu senackiego? W obu przypadkach będę startował z własnego komitetu. W ramach paktu senackiego można też być niezależnym. Wolałbym wariant z paktem senackim, niż gdybym musiał startować sam.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk