W Polsce powstanie centrum technologiczne Visa

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w Polsce powstanie nowoczesny hub technologiczny firmy Visa – jednego ze światowych liderów w branży płatności cyfrowych i bankowości. Będzie to pierwsze w Europie i piąte na świecie takie centrum technologiczne tej firmy.

Firma Visa uruchomi w Polsce strategiczne centrum technologii. Będą w nim tworzone nowe produkty oraz rozwiązania IT dla płatności cyfrowych. Przyczyni się także do szerokiego rozwoju otwartej bankowości. Nowoczesny hub technologiczny umożliwi wykorzystanie potencjału talentów w naszym regionie. Firmy z branży nowych technologii widzą w Polsce znakomite warunki do rozwoju i darzą nasz rynek zaufaniem.

– Cieszę się, że mamy dzisiaj możliwość przedstawienia kolejnej dużej, ciekawej, technologicznej inwestycji u nas w Polsce. Tym razem jedna z najbardziej znanych instytucji na świecie Visa zaufała po raz kolejny Polsce – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. – Taka inwestycja potem ma w sobie taką cechę charakterystyczną, że przyciąga kolejne inwestycje – dodał.

Więcej informacji na stronie gov.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk