Tyszka: Koalicji z PiS nie można sobie wyobrazić

Karol Kwiatkowski5 kwietnia, 20235 min

Jest tak olbrzymia przepaść programowa, że koalicji z PiS nie można sobie wyobrazić powiedział Stanisław Tyszka w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Czy możecie razem rządzić z PiS? Nie. Jest tak olbrzymia przepaść programowa, że takiej koalicji nie można sobie wyobrazićpowiedział Stanisław Tyszka, poseł Nowej Nadziei, koło poselskie Konfederacja, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.  

– Nie będzie również koalicji z PO. PO i PiS jest dużo bliżej do siebie niż nam do nich. Na czele tych partii stoi dwóch emerytów, którzy mają coraz mniejsze pojęcie. Zbyt długo wokół ich personalnej nienawiści ten konflikt ogniskuje się – stwierdził Tyszka, dodając: – Konfederacja jest ugrupowaniem najbardziej opozycyjnym w stosunku do socjalistycznego Prawa i Sprawiedliwości, które coraz bardziej sięga do kieszeni Polaków, uderza bardzo mocno w ludzi pracujących – przedsiębiorczych.

„To tematy zastępcze  – światopoglądowe”

Czy rozwody powinny być zakazane?

 –  Partie opozycji bezideowo-totalnej są w tej chwili przerażone tym , że rośnie poparcie dla Konfederacji. Partie opozycji bezideowo-totalnej chcą bardzo przenieść debatę publiczną z tematu fundamentalnego, czyli drenażu kieszeni Polaków, na  tematy zastępcze, światopoglądowe. W interesie Putina jest, żeby Polacy w tej chwili prowadzili wojnę światopoglądową. To nie jest czas i miejsce na dyskusje na te tematy  – powiedział poseł Nowej Nadziei.

„My sprzyjamy Ukraińcom, ale warto weryfikować wszystkie doniesienia”

Były wasz działacz Artur Dziambor oskarża was o prorosyjskie sympatie.

Nie. Absolutnie nie jest. Jesteśmy przede wszystkim za tym, żeby pomagać Ukrainie… . Pani nawiązuje do różnych wypowiedzi dot. wojny propagandowej. Propaganda jest też instrumentem wojny. Informacje, które do nas docierają są z jednej i drugiej strony. My sprzyjamy Ukraińcom, ale warto weryfikować wszystkie doniesienia.

 Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk