Sąd łagodzi karę wobec żony Ryszarda Kalisza: „Była pijana, ale jechała prawidłowo”

Karol Kwiatkowski7 lutego, 20233 min

Warszawski sąd złagodził wyrok wobec Dominiki K, żony byłego polityka SLD Ryszarda Kalisza, która pod wpływem alkoholu wiozła syna z przedszkola – donosi „Super Express”.

W maju 2022 roku w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza zapadł wyrok wobec adwokatki Dominiki K., która w 2019 r., prowadziła samochód po pijanemu na terenie stacji benzynowej, a w aucie znajdował się jej 3,5-letni syn, którego odebrała z przedszkola. Wykonane wtedy na miejscu zdarzenia badanie wykazało 2,5 promila alkoholu.

W ogłoszonym wyroku sąd uznał K. za winną prowadzenia w 2019 r. samochodu po pijanemu i narażenia syna na niebezpieczeństwo. Wymierzył jej łączną karę roku i ośmiu miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez sześć lat, wliczając czas od zatrzymania prawa jazdy 15 lutego 2019 r.

Dominika K. została również zobowiązana do wpłacenia 15 tys. zł na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej.

Jak donosi „Super Express”, po apelacji obu stron, 20 stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił wyrok na korzyść oskarżonej. Zamiast roku i ośmiu miesięcy orzekł sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnego świadczenia pracy na cele społeczne. 

„Obrońca twierdził, że mimo stanu nietrzeźwości oskarżona poruszała się prawidłowo, a więc nie naraziła syna na niebezpieczeństwo. Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do kontrowersyjnego stanowiska obrońców i złagodził wyrok” – czytamy.

Gazeta cytuje stanowisko prokuratury, według której „kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności”.

Źródło: TVP Info, Super Express

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk