Ile kosztuje tydzień ferii zimowych w Wiśle?

Karol Kwiatkowski7 lutego, 202311 min

Trwają ferie zimowe. W tym roku rozpoczynały się bez śniegu, na szczęście bardzo szybko pogoda wróciła na zimowe tory i obecnie można cieszyć się wyjątkową, białą aurą. Warto wybrać się zatem w góry, aby poszaleć nieco na stokach. Przed podróżą warto sprawdzić ile w tym roku zapłacimy za wypoczynek w górach. Analizie poddano koszt zimowego wyjazdu na narty dla rodziny 2+2, spędzanego pięć dni w Wiśle.

Ile kosztuje tydzień ferii zimowych w Wiśle?

Trwają ferie zimowe. W tym roku rozpoczynały się bez śniegu, na szczęście bardzo szybko pogoda wróciła na zimowe tory i obecnie można cieszyć się wyjątkową, białą aurą. Warto wybrać się zatem w góry, aby poszaleć nieco na stokach. Przed podróżą warto sprawdzić ile w tym roku zapłacimy za wypoczynek w górach. Analizie poddano koszt zimowego wyjazdu na narty dla rodziny 2+2, spędzanego pięć dni w Wiśle.

Ile zapłacisz za transport?

Do oszacowania wybrano popularne kierunki. Uwzględniono transport w jedną stronę własnym autem i pociągiem dla 4-osobowej rodziny.

 

Źródło: Opracowanie własne na podstawie średnich cen paliwa ze stycznia 2023 i biletów PKP

Koszt transportu własnym autem jest oczywiście uzależniony od spalania, dla kalkulacji przyjęto średnie zużycie paliwa na poziomie 8l/100km.

Cena biletów PKP uzależniona jest od daty zakupu oraz zniżek, jakie przysługują pasażerom. W przedsprzedaży ceny są znacznie niższe, można skorzystać z promocji i kupić bilety nawet kilkadziesiąt procent taniej.

Ile kosztuje nocleg w Wiśle?

Pod uwagę wzięto noclegi w hotelach o średnim standardzie, domki, apartamenty w pensjonatach i pokoje w gospodarstwach agroturystycznych zlokalizowanych w Wiśle.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie średnich cen podanych na portalu booking.com

W Wiśle zlokalizowana jest bardzo duża ilość obiektów noclegowych. Od gospodarstw agroturystycznych po 5-gwiazdkowe hotele. Łącznie jest ponad 500 miejsc, w których można się zatrzymać i spędzić niezapomniane ferie zimowe. Każdy miłośnik Beskidu Śląskiego znajdzie tu swoje miejsce. Hotelarze mają w swojej ofercie również dodatkowe rabaty, min. na zabiegi w spa oraz karnety na wyciągi narciarskie.

Koszt posiłków

W większości obiektów śniadanie jest wliczone w cenę noclegu. Podawane jest zazwyczaj w formie bufetu szwedzkiego, aby każdy znalazł coś dla siebie. Można również zaopatrzyć się w niezbędne produkty i przygotować śniadanie samodzielnie.

W Wiśle praktycznie na każdym kroku znajdują się lokale gastronomiczne – restauracje regionalne, kuchnie świata, pizzerie.

Średnie ceny najpopularniejszych dań regionalnych:

 • Kwaśnica – ok. 20 zł
 • Żurek – ok. 22 zł
 • Tradycyjny kotlet schabowy z dodatkami – ok. 40 zł
 • Żeberka z dodatkami – ok. 45 zł
 • Pstrąg górski – ok. 47 zł
 • Zestawy dla dzieci – kotleciki z kurczaka, naleśniki – ok. 22 zł
 • Obiad dla jednej osoby, wraz z napojami kosztować będzie około 60 zł.
Karnety narciarskie

Ferie zimowe to najlepszy czas na spotkanie ze sportami zimowymi. Wiślańskie stoki są doskonale przygotowane zarówno do stawiania pierwszych kroków, jak i dla zaawansowanych narciarzy. W rejonie znajduje się spora ilość świetnie wyposażonych wypożyczalni oraz duża baza doświadczonych instruktorów. Poniżej zebrano informacje na temat średniego kosztu karnetów Wiślańskiego Skipassu, które są dostępne w opcjach od 6-godzinnego po karnet całosezonowy.

Ceny karnetów na 5. dniowy wyjazd przedstawiają się następująco:

Źródło: Opracowane na podstawie cen podanych na stronie sklep.wislanskiskipass.pl

Wiślański Skipass oferuje rabaty na zakup skipassów, wszystkie szczegóły znajdują się na stronie https://sklep.wislanskiskipass.pl/

Korzystając z noclegu w Wiśle można otrzymać 10% rabatu na zakup wszystkich karnetów Wiślańskiego Skipassu.

Wybierając Beskid Śląski na destynację swoich ferii zimowych trudno odczuć monotonię, ponieważ zaopatrując się w jeden karnet można szusować aż w 12 ośrodkach narciarskich. Każdy znajdzie stok dopasowany stopniem trudności do swoich umiejętności. Dodatkowo w ciągu jednego dnia można zmieniać ośrodki narciarskie dowolną ilość razy. Różnorodność i bliska odległość między stokami pozwala w pełni wykorzystać zakupiony karnet. Najbliższe ośrodki dzieli zaledwie kilkanaście metrów. Większość stoków oddalona jest od siebie o kilka kilometrów. Niemniej jednak, nawet ta odległość niesie za sobą wiele pozytywów – pozwala zwiedzić i poznać jedno z bardziej urokliwych miejsc w Polsce, jakim jest Beskid Śląski.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz nart, Wisła i najbliższa okolica oferuje jeszcze inne atrakcje. W wolnym czasie możecie udać się na:

 • zimowy plac zabaw 25 zł/osoba,
 • park zimowy – lodowisko dorośli 30 zł, dzieci i młodzież powyżej 5. roku życia 18 – 20 zł,
 • aquapark dorośli 70 zł/1,5 godziny, dzieci do lat 14. 35 zł/1,5 godziny,
 • Muzeum Koronki w Koniakowie bilet wstępu dorośli i młodzież 8 zł.

Podsumowanie kosztów

Wisła to doskonały kierunek na ferie zimowe. Przy wyjeździe na 5 dni nocleg będzie kosztował, w zależności od wyboru obiektu, około 1000/1500 – 3000 złotych. Wybierając hotel wyższej klasy, zapłacimy około 5000 – 6000 złotych. Wyżywienie wyniesie około 300 – 400 zł za dzień. Karnet pięciodniowy na stok narciarski to koszt około 450zł za osobę. Chcąc skorzystać z dodatkowych atrakcji należy doliczyć około 100 – 150zł za osobę. Koszt transportu powinien zostać ująć indywidualnie.

Źródło informacji: WislanskiSkiPass.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk