Niedzielski: Kontynuacja realizacji kontaktów na dostawy szczepionek COVID-19 nielogiczna

Karol Kwiatkowski9 grudnia, 20222 min

W całej Europie odczuwana jest duża nadwyżka szczepionek przeciwko Covid-19. Kontynuacja realizacji kontaktów na ich dostawy jest nielogiczna – stwierdził w piątek w Brukseli minister zdrowia Adam Niedzielski.

– W tej chwili większość państw przyjmuje takie stanowisko, że kontrakty i ich realizacja powinny zostać zawieszone, że nadwyżki, które mamy w magazynach, są wystarczające na najbliższy czas – powiedział Niedzielski po piątkowym posiedzeniu Rady ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów, EPSCO, w Brukseli.

W trakcie posiedzenia polski minister zdrowia mówił m.in. o sytuacji epidemiczna i zagrożeniu koronawirusem w tym roku i 2020. Według Niedzielskiego te sytuacje są zgoła odmienne, nadal musimy, zaznaczył, realizować kontrakty szczepionkowe w dotychczasowym kształcie.

– Finansowanie ogromnych ilości zbędnych produktów przeznaczonych do zniszczenia nie znajduje żadnego logicznego wytłumaczenia. Jak długo jeszcze będziemy dyskutować, zamiast faktycznie działać na rzecz zdrowia publicznego? – pytał Niedzielski.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk